Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Styl życia

Jaki alkomat kupić?

Alkomat dowodowy cieszy się w ostatnim czasie bardzo dużym uznaniem. Na wstępie trzeba wyjaśnić, że alkomaty profesjonalne to niewielkie urządzenia wyposażone w specjalne czujniki. To dzięki tym czujnikom można określić, czy w powietrzu wydychanym przez kierowcę znajduje się alkohol.

Badanie trzeźwości

Nie wszyscy mają świadomość, że poziom stężenia alkoholu są w stanie wskazać dzisiejsze alkomaty. Kierowca musi tylko dmuchnąć w ustnik, a po kilku sekundach powinien wyświetlić się wynik. Najlepiej zakupić alkomat u sprawdzonego i renomowanego producenta, który wiele lat działa na rynku i cieszy się dobrą opinią. Warto dodać, że służby policyjne też wykorzystują Alkomaty profesjonalne. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu mieliśmy do dyspozycji jedynie półprzewodnikowe alkomaty, ale ich możliwości były mocno ograniczone. Można nawet przypuszczać, że to niska cena była ich główną zaletą. Niestety pomiary nie są zbyt dokładne, dlatego alkomaty półprzewodnikowe zostały wyparte przez alkomaty z sensorem elektrochemicznym. Dodatkowo zmniejszony stan baterii ma negatywny wpływ na jakość pomiaru. Praca sensora bywa niestabilna, jeśli eksploatacja jest naprawdę intensywna. Żeby zafałszować wyniki pomiaru alkomatu półprzewodnikowego wystarczy przed badaniem zapalić papierosa lub zjeść cukierka z alkoholem. Z tego wynika, że alkomat półprzewodnikowy nie jest najlepszym rozwiązaniem dla kierowcy.

Wybór alkomatu

Zdecydowanie wybierz alkomat elektrochemiczny, jeśli zależy Ci na rzetelnych pomiarach. Oczywiście takie urządzenie jest trochę droższe, ale również jakość jest wyższa. Alkomaty dowodowe są wykorzystywane przez policję, ale w zasadzie każdy człowiek może sobie kupić. Nie da się ukryć, że bardzo wysoka precyzja pomiarów jest skutkiem zastosowania elektrochemicznego sensora. Na wyniki pomiaru nie ma wpływu zapalenie papierosa i spożycie pokarmu. Dobrym wyborem dla kierowcy, któremu zależy na komfortowym i bezpiecznym badaniu jest alkomat elektrochemiczny. Trwałe baterie litowo-jonowe znajdują się w najlepszych modelach. Gdy kupujesz alkomat to upewnij się, że przeprowadzono kalibrację, czyli zaprogramowano urządzenie. Nawet 500 pomiarów pomiędzy kalibracjami pozwala wykonać alkomat średniej jakości. Urządzenie nie powinno sprawiać problemów podczas używania.