Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

rękawice lateksowe bezpudrowe
Higiena

Rękawiczki jednorazowe – jakie wybrać?

W dzisiejszych czasach ochrona dłoni i zachowanie wysokiego poziomu higieny są ważne w wielu zawodach. Najlepiej sprawdzają się tu popularne rękawiczki jednorazowe. Wykonuje się je z różnych materiałów, lecz zdecydowanie najczęściej wybierane są rękawice lateksowe bezpudrowe. Jakie są ich najważniejsze zalety?

Do czego potrzebne są rękawiczki jednorazowe?

Ilość zastosowań rękawiczek jednorazowych jest bardzo duża. Wykorzystuje się je na przykład wszędzie tam, gdzie ze względu na wykonywaną pracę należy zadbać o bezpieczeństwo dłoni. W wielu zawodach stosuje się środki chemiczne szkodliwe dla skóry, a zastosowanie rękawiczek jednorazowych jest najlepszym rodzajem zabezpieczenia.

Współcześnie rękawiczki takie są też standardem w zawodach, w których wymagane jest zachowanie wysokiego poziomu higieny. Stosuje się je na przykład w salonach tatuażu, czy w kosmetologii. W medycynie ich użycie jest już obecnie całkowicie oczywiste.

Nie tylko lateks – jakie rękawiczki są obecnie dostępne?

Spośród materiałów, które wykorzystywane są do produkcji rękawiczek jednorazowych, wymienić należy nie tylko lateks, choć jest to materiał z dużą ilością zalet. Bardzo często wybierane są też rękawice nitrylowe. Ich największą zaletą jest duże bezpieczeństwo, zwłaszcza dla osób, które wykazują reakcje alergiczne na naturalny lateks.

Rękawiczki nitrylowe są jednak dość drogie. Tanią opcją są rękawice wykonane w winylu. Są one wystarczająco wytrzymałe, by można było w nich pracować, jednak niszczą się znacznie szybciej, niż rękawice nitrylowe i lateksowe. Ich dużą wadą jest niska elastyczność, która utrudnia wykonywanie precyzyjnych prac.

Rękawice lateksowe bezpudrowe – podstawowe informacje

Wybór rękawic lateksowych bezpudrowych wydaje się dobry z kilku powodów. Po pierwsze rękawice takie mają mniejszy potencjał alergizujący niż modele z pudrem. Jak się okazuje, to właśnie puder stosowany w rękawiczkach jest odpowiedzialny za większość reakcji alergicznych u ich użytkowników.

Rękawiczki takie są elastyczne i dość cienkie, dzięki czemu można w nich wykonywać nawet prace wymagające wysokiej precyzji. Ich wielką zaletą jest stosunkowo niska cena. Używanie rękawic tego rodzaju w pracy to w praktyce niezauważalny i całkowicie pomijalny wydatek.

Rękawice lateksowe bezpudrowe znajdziesz w ofercie Grupy Anmar