Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Moda

Co można znaleźć w sklepie z lakierami do paznokci i jak robić tam zakupy?

Sklep z lakierami do paznokci – zdecydowanie brzmi to jak miejsce, do którego każda kobieta chciałaby wejść. Pytanie tylko pozostaje, na co trzeba tam uważać? Jakie produkty do paznokci będą odpowiednie?

Ogólna pielęgnacja – najważniejsza sprawa

Generalnie każdy sklep z lakierami do paznokci ma standardowo naprawdę sporo nam do zaoferowania, jednak na początek warto zająć się podstawowymi kwestiami, co oznacza przede wszystkim właściwą pielęgnację dłoni i paznokci.

W tym celu trzeba zaopatrzyć się dobrej klasy produkty do paznokci, takie jak przede wszystkim nożyczki do skórek oraz kilka różnych pilników. dlaczego jeden nie wystarczy? Otóż inne są pilniki do nadawania kształtu paznokciom, inne zaś to skracania ich albo do polerowania. Zasadniczo naprawdę jednak trzeba mocno się zastanowić nad tym, jakie dokładnie pilniki będą naprawdę nam potrzebne.

Ważne są także różnego innego rodzaju akcesoria do dłoni i paznokci. Na początek warto poruszyć temat odżywek do paznokci. Jeśli tylko chcemy iść w stronę bardziej długotrwałego manicure, to ten krok w zasadzie będzie absolutnie niezbędny do wykonania. Warto także zadbać o dłonie i zainwestować w peeling do dłoni oraz dobrej jakości krem.

Zwykły manicure dla paznokci

Czy zwykłe, standardowe lakiery do paznokci są czymś złym? Oczywiście, że nie! Każdy sklep z lakierami do paznokci będzie miał ich naprawdę wiele, ponieważ ciągle jest to najczęściej wybierana forma manicure. Jej plusem jest to, że wykonuje się ją szybko, nie niszczy ona paznokci, jeśli ktoś nie pracuje rękoma to spokojnie wytrzyma kilka dni i w dodatku można często zmieniać kolor.

Długofalowe manicure do paznokci

Ale właśnie – coraz więcej osób przekonuje się do wykonywania samodzielnie jednego z trzech głównych rodzajów manicure, który utrzymuje się zdecydowanie dłużej niż kilka dni.

Najpopularniejsza jest tu tutaj hybryda, czyli metoda nakładania trzech warstw i utwardzania każdej w specjalnej lampie UV. Zasadniczo nie wymaga ona wielu umiejętności. Inaczej jest już z metodą żelową. Tu stosowane są specjalne żele UV, które dodatkowo mają możliwość ładnego odbudowania płytki. Następnie jest jeszcze metoda akrylowa -najbardziej trwał, pozwalająca mocno wydłużyć płytkę, ale tylko o naturalnie zdrowego paznokcia. Akryl jednak nie potrzebuje lampy UV, aby się utwardzić, dlatego też trudniej go nałożyć – wymaja to znacznie większych już umiejętności choć oczywiście można się tego nauczyć.