Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Medycyna

Domowe testy na płodność

Domowy test na płodność to świetne rozwiązanie dla osób, które starają się o dziecko. Wyliczenie dni, w których istnieje największe prawdopodobieństwo na zajście w ciążę, przybliża szanse na uzyskanie pożądanego efektu. Wystarczy zrobić kobiecy test owulacyjny lub analizę nasienia w przypadku mężczyzn.

Testy płodności z moczu

Kobieta może bardzo szybko stwierdzić, czy ma dni płodne. Wystarczy użyć do tego domowego testu. Wyniki są już po kilku minutach. Trzeba tylko udać się do apteki i kupić test owulacyjny z moczu. Można zanurzyć go na niecałe pół minuty w próbce z moczem.

W przypadku wyświetlenia dwóch ciemnych kresek na teście istnieje największa szansa na poczęcie dziecka. Taki wynik wskazuje na najbardziej płodne dni. Oczywiście zawsze trzeba dokładnie zapoznać się z instrukcją danego testu.

Test płodności ze śliny

Test na płodność dla par może zostać przeprowadzony ze śliny. Jest za spora wygoda. Ogromną zaletą tego rozwiązania będzie możliwość wielokrotnego użycia testera. Najczęściej jest on ważny przez dwa lata.

Zaleca się wobec tego przeprowadzać test owulacyjny ze śliny codziennie, po przebudzeniu lub na dwie godziny po wyszczotkowaniu zębów/jedzeniu/piciu. Metoda ta jest niezwykle precyzyjna. Oczywiście trzeba regularnie wykonywać test, aby wiedzieć, kiedy pojawi się największe stężenie estrogenu wskazujące na owulację.

Test płodności dla mężczyzn

Domowe testy na płodność nie są przeznaczone wyłącznie dla kobiet. Panowie również mogą je przeprowadzić. Bada się ilość plemników w nasieniu. Najczęściej przeprowadza się test płodności u mężczyzn nie wcześniej niż na trzy dni po ejakulacji. Im więcej plemników w spermie, tym większa szansa na zapłodnienie. Oczywiście nie jest to metoda diagnostyczna.

Znaczenie ma także określenie jakości plemników, ich ruchliwości. To z kolei wymaga przeprowadzenia specjalistycznego badania. Warto jednak zrobić domowy test, bo wynik wskazujący na obniżoną ilość plemników stanowi wskazanie do odwiedzenia lekarza w celu znalezienia źródła problemu, postawienia trafnej diagnozy.