Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Medycyna

Dermapen w walce z problemami skórnymi

Mikronakłuwanie to stosunkowo nowe narzędzie do leczenia problemów estetycznych skóry. W zasadzie dermapen jest to urządzenie, które jest usiane licznymi maleńkimi igłami medycznymi. Urządzenie przesuwa się po odpowiednich obszarach skóry, a wiele małych igieł wbija się w skórę. Mówi się, że mikronakłuwanie jest w stanie poprawić wiele problemów skórnych.

Dermapen Katowice — jak to działa?

Przed zabiegiem twarz jest oczyszczana, peelingowana i dezynfekowana w celu usunięcia brudu i bakterii. Dermapen zabieg stymuluje syntezę kolagenu własnego organizmu za pomocą najdelikatniejszych wibrujących mikroigieł, które wnikają w skórę na głębokość do 2 mm, w zależności od leczonego obszaru. Stosowanie podczas zabiegu dermapen katowice sterylnych igieł jednorazowych zapobiega infekcjom.

Jednocześnie są aplikowane do głębszych warstw skóry preparaty witaminowe i kwas hialuronowy. Znacznie zwiększa się krążenie krwi i limfy w skórze, co prowadzi do lepszego zaopatrzenia skóry w składniki odżywcze i znacznej poprawy cery.

Po mikronakłuciu na skórę nakładana jest nawilżająca maska, która łagodzi zmęczenie. Pełny dermapen zabieg na twarz trwa około 45 minut.

Czy zabieg jest bolesny?

To zależy od tego, jak wrażliwy jesteś na ból. Kuracja nie jest przyjemna, ale ból nie jest duży. Możesz poczuć ukłucia igłą czasami bardziej, a czasami mniej. Każdy, kto ma już za sobą bolesny microblading, może się zrelaksować dzięki mikronakłuwaniu.

Ile sesji potrzebujesz?

Liczba sesji zależy z jednej strony od tego, która część ciała ma być leczona, a z drugiej od tego, jak poważne są problemy estetyczne skóry. Na skórę twarzy poleca się około 3 zabiegi. Zazwyczaj na mikronakłuwanie zakłada się około 2-5 sesji, które należy przeprowadzać co 2-4 tygodnie. Następnie wystarczy wykonać zabieg raz lub dwa razy w roku.

Dermapen efekty

Po zabiegu z mikronakłuwaniem skóra jest naturalnie napięta i zaczerwieniona. W rzeczywistości jest wiele małych ran na twarzy. W celu wspomagania gojenia i regeneracji skóry należy przestrzegać zaleceń kosmetologa.Poza specjalnym kremem przez około 3 dni nie należy stosować żadnych produktów do twarzy. Zwłaszcza żadnych peelingów lub podobnych produktów drażniących. Wystarczy czysta woda!

Makijażu nie należy nakładać przez co najmniej 6 godzin po zabiegu.

Na dermapen efekty potrzeba czasu. Po mniej więcej trzech miesiącach zdecydowanie tekstura skóry ulega poprawie. Skóra staje się bardziej miękka i jędrniejsza, a zmarszczki się zmniejszają. Cera wygląda też świeżo i zdrowiej.