Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Dieta

Jacy specjaliści powinni uczestniczyć w przygotowywaniu wczasów odchudzających w górach?

Wczasy odchudzające w górach kuszą swoją skutecznością i wskazówkami na przyszłość, dzięki którym po ich zakończeniu łatwiej zadbać o siebie i dalej chudnąć, jeśli to konieczne. Prezentują one jednak różny poziom, często uzależniony od zatrudnianych specjalistów. Jacy powinni brać udział w ich prowadzeniu, by były najskuteczniejsze?

Dietetycy

Udział we wczasach odchudzających w górach wiąże się z zachowaniem diety przez cały czas ich trwania. Jednocześnie, aby odchudzanie było skuteczne, uczestnicy biorą udział w szeregu aktywności. To oznacza, że dieta, poza skutecznością, musi dostarczać im dostateczną ilość mikro- i makroelementów oraz energii do działania. Z tego powodu powinna być ona skomponowana przez specjalistę. Dzięki temu poza swoją skutecznością będzie ona także bezpieczna i zdrowa.

To jednak nie wszystko – dobrze jest, jeśli uczestnicy wczasów odchudzających w górach mają możliwość skonsultowania się z dietetykami lub wysłuchania ich wykładów czy porad. Dzięki temu będą mogli w przyszłości lepiej o siebie zadbać i zdrowo się odżywiać.

Trenerzy

Aktywności, które oferują wczasy odchudzające w górach powinny być dobrze dobrane do celu, czyli chudnięcia. Oznacza to, że nie wszystkie ćwiczenia będą się doskonale sprawdzać, bo nie przy wszystkich modelowanie sylwetki jest równie proste. Przy dobieraniu ćwiczeń należy także brać pod uwagę otyłość i obciążenie, jakim jest dla ciała, by uczestnikom wczasów odchudzających w górach nie stała się krzywda.

Stworzenie indywidualnych planów treningowych do wykorzystania podczas wczasów odchudzających w górach bywa bardzo problematyczne, ale warto by ogólne ćwiczenia dla grupy były ułożone przez specjalistę i by członkowie mogli się z nim w razie czego skonsultować.

Lekarze

Wczasy odchudzające w górach nie są oczywiście rehabilitacją czy turnusem medycznym, co oznacza, że nie należy wymagać pełnej diagnostyki i szczegółowych konsultacji zdrowotnych. Warto jednak wziąć pod uwagę takie wczasy, w których przewidziana jest konsultacja oraz porady lekarskie, na przykład psychologiczne.

Obecność lekarzy jest jednak dość rzadko spotykana i dotyczy głównie wczasów odchudzających w górach na wysokim poziomie, również kosztów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu zdrowia Sofra