Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Uncategorized

Co trzeba wiedzieć o rękawiczkach hybrydowych?

Ochronne rękawiczki są niezbędne w wielu zawodach. Korzystają z nich medycy, kosmetyczki, ale również branża spożywcza. Dlaczego warto wybierać rekawiczki hybrydowe?

Czym są rękawiczki hybrydowe?


Rękawiczki najczęściej są wykonane z lateksu, winylu lub nitrylu. Coraz częściej jednak poszukiwane są rękawiczki hybrydowe. Dlaczego?

Rękawiczki ochronne nitrylowe i winylowe powstają z tworzyw sztucznych. Ich największą wadą, dla osób, które dbają o środowisko naturalne, jest to, że nie są one biodegradowalne. Rękawiczki lateksowe powstają z materiału, który jest naturalny, jednak jego wadą jest to, że często wywołuje uczulenia u osób, które muszą często i długo w nich pracować.

Rekawiczki hybrydowe są odpowiedzią na potrzeby osób, które nie mogą korzystać z innych rękawiczek. Powstają one z folii termoplastycznej, która nazywana jest również syntetycznym kauczukiem. Ich zaletą jest to, że nie powodują uczuleń. Warto również pamiętać, że jest to produkt, który ulega całkowitej degradacji i w całości nadaje się do recyclingu.

Dlaczego warto wykorzystywać rękawiczki hybrydowe?


Rekawiczki hybrydowe mają wiele zalet. Jedną z najważniejszych jest użycie materiału, który nie wywołuje reakcji uczuleniowych typu I.

Trzeba pamiętać, że osoby pracujące w rękawiczkach mają je na dłoniach przez wiele godzin w ciągu dnia. Muszą to być rękawiczki wygodne, które łatwo założyć a także zdjąć. Rękawiczki hybrydowe idealnie dopasowują się do ciała. Rozciągają się umożliwiając wygodne założenia.

Rękawiczki hybrydowe nie ulegają hydrolizie tak jak produkty lateksowe. Są odporne na produkty takie jak tłuszcz, paliwa czy smary. Nie szkodzą im również działanie promieni UV.

Zaletą rękawiczek hybrydowych jest również to, że dłonie się w nich nie pocą. Są cienkie, dzięki czemu można w nich wykonywać precyzyjne prace.

Rękawiczki hybrydowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Można je wykorzystywać w placówkach medycznych, salonach kosmetycznych czy fryzjerskich. Warto wiedzieć, że można je wykorzystać w miejscach, w których pracownicy mają kontakt z żywnością. Osoby, które chcąc czuć się pewnie w trakcie zakupów czy podróży komunikacją miejską również mogą je wykorzystywać. Świetnie sprawdzą się również w czasie prac domowych.

Rękawiczki hybrydowe dostępne są w ofercie Grupa Anmar