Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Medycyna

Problem z oczami

Nie ulega wątpliwości, że musimy mierzyć się z przeróżnymi problemami. Można wręcz odnieść wrażenie, że wiele osób nie ma pojęcia o tym, co może się dziać. Teraz jednak skoncentrujemy się wyłącznie na zespole suchego oka. Co możemy powiedzieć na ten temat?

Częsty problem

Wiele osób może sobie pomyśleć, że mowa o stosunkowo rzadkiej chorobie, a tymczasem rzeczywistość przedstawia się dokładnie odwrotnie. Realia wyglądają tak, że zespół suchego oka zalicza się do najczęściej występujących schorzeń. Oczywiście, jeśli weźmiemy pod uwagę wyłącznie te, które dotyczą oczu.

Badania epidemiologiczne wskazują na to, że problem ten może dotykać nawet 17% dorosłej populacji. Słyszy się też, że szacunki są zaniżone. Krótko mówiąc, problem na pewno jest poważny.

O co chodzi?

Zespół suchego oka można określić jako schorzenie okulistyczne mające związek z niedostatecznym wydzielaniem łez, nadmiernym parowaniem filmu łzowego z powierzchni oka czy nieprawidłowym składem tego filmu. Jak można zauważyć, możliwości są naprawdę różne.

Nie ma też co ukrywać, że choroba istotnie wpływa na widzenie i jakość życia. Zespół suchego oka częściej występuje u kobiet, ale też nie wydaje się, aby to było coś, czym należy się sugerować. Statystyki są ważne, ale nie pokazują wszystkiego. Ryzyko pojawienia się Zespołu Suchego Oka wzrasta wraz z wiekiem.

Czas na leczenie!

Jeżeli problem już nastąpił, nie pozostaje nic innego jak skoncentrowanie się na leczeniu. Możliwości są różne, ale na pewno warto zainteresować się tym, co gwarantuje ENVISION – laser do leczenia zespołu suchego oka.

Badania wskazują na to, że zabiegi laserowe gwarantują naprawdę sporą skuteczność. Trzeba też pamiętać o tym, że przeprowadzony zabieg nie rozwiązuje problemu raz na zawsze. Niemniej odnoszenie się do szczegółów nie ma w tym momencie sensu. Zdarzają się różne przypadki i tym samym ważne jest, aby po prostu być w kontakcie ze swoim lekarzem.