Badania prenatalne pozwalają kontrolować stan zdrowia dziecka jeszcze w łonie matki. Dzięki temu można podjąć leczenie jeszcze przed narodzeniem malucha lub przygotować się do terapii, gdy dziecko się urodzi. O czym trzeba wiedzieć wybierając badania prenatalne?
Nieinwazyjne badania prenatalne
Badania prenatalne Katowice powinna wykonać każda przyszła mama. Dzięki nim można kontrolować rozwój dziecka. Dzięki badaniom można również oszacować ryzyko wystąpienia chorób genetycznych u dziecka. Zaletą tych badań jest całkowite bezpieczeństwo zarówno dla dziecka, jak i dla mamy.
USG genetyczne jest badaniem, które jest wykonywane między 11,6 a 13,6 tygodniem ciąży. Badania prenatalne Kraków wykluczają zespół Downa, Edwordsa, Pataua, wady cewy nerwowej oraz rozszczepienie podniebienia.
Podwójne badania prenatalne Katowice polegają dodatkowo na analizie krwi matki. Dzięki testom można wykluczyć nieprawidłowości chromosomalne. Badania prenatalne koszt to około 250 – 400 złotych.
Między 10 a 24 tygodniem można wykonać badania prenatalne Katowice o nazwie Sanco. Ich skuteczność określana jest na 99%. W czasie testu badane jest pozakomórkowe DNA płodu, dzięki temu można określić choroby genetyczne oraz wady rozwojowe. Badania prenatalne koszt to już od 2 400 – 2 900 złotych.
Inwazyjne badania prenatalne
Amniopunkcja jest badaniem prenatalnym Kraków, które jest inwazyjne. Wykonywane jest ono wyłącznie na zlecenie lekarza. Polega na pobraniu płynu owodniowego przez powłoki brzuszne, który poddawany jest dalszej analizie.
Amniopunkcja jest zalecana, gdyż jest obciążona niewielkim ryzykiem (ok. 1%), a także ma szeroki zakres wykrywanych wad. Jest to badanie prenatalne, które należy przeprowadzić między 13 a 21 tygodniem ciąży. Badanie prenatalne koszt to 1 300 – 2 000 złotych.
Badania prenatalne Katowice polegające na pobraniu kosmówki to kolejny rodzaj diagnostyki. Wiąże się z 2% ryzykiem, a jego zakres jest nieco węższy niż w przypadku amniopunkcji, dlatego jest zadziej zalecane.
Badania prenatalne Kraków to jedyna metoda, by poznać stan zdrowia dziecka jeszcze przed jego urodzeniem. Dzięki temu lekarze mają szansę rozpocząć leczenie jeszcze przed przyjściem malucha na świat lub przygotowania się na leczenie po narodzinach.