Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Medycyna

Dlaczego warto postawić na oryginalne rękawiczki winylowe?

Jednorazowe rękawiczki medyczne są niezbędne w wielu sytuacjach życiowych. W dużej mierze to właśnie dzięki nim możliwe jest skuteczne ochronienie dłoni przed niebezpiecznymi drobnoustrojami, brudem i różnorodnymi chemikaliami. Na półkach sklepowych coraz częściej spotkać można rewelacyjne rękawiczki winylowe i winylowo-nitrylowe, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej.

Czym wyróżniają się rękawiczki winylowe?

Nowoczesne rękawiczki winylowe znacząco poprawiają komfort skóry, dlatego też cieszą się one tak dużym zainteresowaniem. Winyl to nic innego jak popularny polichlorek winylu, który jest w 100% bezpieczny, dlatego też nie wchodzi w reakcje z tłuszczami, czy też z olejami. Winyl nie posiada w swojej strukturze porów i nie rozciąga się, dlatego też skutecznie chronią przed drobnoustrojami. Jedyną wadą jest tak naprawdę sztywność i stosunkowo słaba odporność na przekłuwanie.

Aby w 100% wykorzystać olbrzymi potencjał rękawiczek winylowych należy oczywiście postawić na odpowiedni rozmiar. Tylko dobrze dopasowane rękawiczki nie będą krępować ruchów, dzięki czemu będą mniej podatne na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne. Jeżeli rękawiczki będą ściśle przylegać do skóry to znacząco poprawi się cyrkulacja powietrza. Jest to doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które raz na zawsze chcą zapomnieć o nadmiernym poceniu się dłoni.

Szerokie zastosowanie

Jak wspomniano powyżej winylowe rękawiczki mają bardzo wiele zalet, dlatego też wykorzystywane są na szeroką skalę w wielu branżach. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście rękawiczki winylowo-nitrylowe, które łączą największe zalety odpornego winylu i bardzo elastycznego nitrylu.

Olbrzymia popularność rękawiczek winylowych i winylowo-nitrylowych wynika również z bardzo dobrej ceny i dużej dostępności. Ceny są bardzo atrakcyjne zwłaszcza jak zwróci się uwagę na zwykłe rękawiczki nitrylowe.

W rękawiczkach lateksowych ogromną rolę odgrywa puder, dzięki któremu możliwe jest łatwe i szybkie nakładanie. Puder dodatkowo pochłania nadmiar wilgoci, dzięki czemu znacząco poprawia się komfort noszenia rękawiczek. W opisywanych rękawiczkach winylowych nie ma oczywiście potrzeby używania dodatkowego pudru. Funkcjonalność tą docenią osoby, które zmagają się z alergiami.