Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Medycyna

Jaki dermatoskop wybrać do gabinetu?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie wybranie dermatoskopu jest znacznie trudniejszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Na rynku dostępnych jest bowiem mnóstwo wysokiej jakości urządzeń znanych producentów. Czym dokładnie powinny cechować się nowoczesne dermatoskopy?

Produkt podstawowy

Należy mieć świadomość, że Bechtold dermatoskopy w wersji podstawowej są niezwykle łatwe do przenoszenia. Godny uwagi jest fakt, że obecnie można zaopatrzyć się w urządzenie wyposażone w oświetlenie diodowe LED HQ. Gwarantuje ono odpowiednie odzwierciedlenie kolorów.

Można również liczyć na 10-krotne powiększenie obrazu. Nie można również zapomnieć, że urządzenie wyróżnia się żywotnością wynoszącą 50 tysięcy godzin pracy. Należy także wspomnieć o solidnym wykonaniu. Urządzenia tego rodzaju są poręczne i lekkie.

Nowoczesne dermatoskopy cyfrowe

Można zaobserwować, że z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Warto wiedzieć, że urządzenia umożliwiają oglądać określony obraz zmiany barwnikowej na ekranie urządzenia wyświetlającego. Lekarze zyskają dzięki temu możliwość przeprowadzenia zabiegu z kilkudziesięciokrotnym powiększeniem cyfrowym.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że oprogramowanie, które jest dostarczone wraz z omawianym produktem będzie pozwalało na prowadzenie nie tylko dokumentacji obrazów, ale również dokumentację porównawczą, gdzie uwzględnione będą poprzednie badania.

Czy warto zaopatrzyć się w wideo dermatoskopy?

Bechtold dermatoskopy są urządzeniami elektronicznymi z własnym oprogramowaniem. Dzięki temu lekarze będą mogli wyświetlać zmiany na ekranie komputera w trybie online, a także przesyłać badane obrazy w formie zdjęć do baz danych. Następnie można poddać oglądane zmiany skórne analizie komputerowej.

Możliwe jest w ten sposób poddanie oglądanej zmiany skórnej dokładnej analizie komputerowej, która oceni ewentualne prawdopodobieństwo zachorowalności nowotworowej. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że Videodermatoskop będzie podpowiadał czy dane zmiany będą miały cechy czerniaka skóry. Do zdecydowanie najczęściej wymienianych atutów należy zaliczyć opcję archiwizacji stosunkowo dużej ilości danych obrazowych. Rekomendowane jest zaopatrywanie się w produkty renomowanych producentów.