Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Uroda

Czym jest puder ryżowy? Zastosowanie i właściwości

Codzienna pielęgnacja cery jest niezwykle ważna dla zachowania zdrowego jej wyglądu. Rzadko kiedy bywa ona idealna, a rozmaite mankamenty najlepiej ukryć, czy nawet eliminować, przy użyciu naturalnych kosmetyków. Jednym z nich może być puder ryżowy – produkt od wieków stosowany w Japonii.

Czym jest puder ryżowy?

Puder ryżowy to nic innego, jak bardzo mocno zmielone ziarna ryżu siewnego. Używany od wieków jest on przez Azjatki, jednak najbardziej znany jest dzięki japońskim gejszom. Na Zachodzie popularny jest od niedawna, jednak posiada wiele zwolenniczek, które doceniają jego wspaniałe właściwości.

Najlepszy puder ryżowy powinien być wyprodukowany z samego ryżu i nie powinien zawierać on dodatków, takich jak talk i parabeny. Niestety, sprzedawane są pudry ryżowe wzbogacone tymi substancjami, dlatego zawsze trzeba dokładnie czytać ich etykiety przed zakupem, a kiedy znajdzie się już dobry produkt, najlepiej przy nim już pozostać.

Jak działa puder z ryżu?

Działanie pudru ryżowego na cerę jest wysoce korzystne, gdyż z jednej strony matuje on skórę, a z drugiej nie jest on dla niej szkodliwy, jak wiele innych pudrów. Zamiast tego absorbuje on sebum, działa kojąco, wygładza skórę, a także ją odżywia, czego nie zapewniają zwykłe pudry.

Wielką jego zaletą jest to, że jest on hipoalergiczny, dlatego powinien być używany przez panie, które doznają podrażnień po zastosowaniu innych pudrów.

Pudru ryżowego używa się także w pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej, gdyż znacząco poprawia on jej kondycję. Przy cerze suchej też sprawdzi się jednak doskonale, gdyż nie wysusza skóry. Kochają go zarówno panie młode, jak i te bardziej dojrzałe.

Jeżeli zamieni się na ten puder inne produkty tego typu, skóra twarzy nie ulegnie zniszczeniu. Bardzo często bowiem staro wyglądająca cera jest powodem stosowania toksycznych dla skóry i zatykających pory ciężkich pudrów, które potrafią wywołać podrażnienia, trądzik, łojotok i wiele innych dolegliwości, a wykonany z ryżu puder nie tylko matuje skórę o wiele lepiej niż wiele innych syntetycznych produktów, ale też sprzyja jej regeneracji, odżywiając i chroniąc ją.

Wielką zaletą tego kosmetyku jest także niezbyt wysoka cena, która w wielu przypadkach nie różni się od pudrów toksycznych dla cery.

Puder ryżowy dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.