Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Uroda

Jak skutecznie zlikwidować blizny?

Piękna i nieskazitelna skóra to skóra bez żadnych niedoskonałości, a w tym także i blizn. Niestety – mało kto może poszczycić się idealnie gładką cerą bez żadnych nierówności i przebarwień. Blizny ją szpecą, dlatego wypadałoby się ich pozbyć. Do tego celu najlepiej wykorzystać profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej.

Laserowe usuwanie blizn

Laser, z którego medycyna estetyczna już od wielu lat aktywnie korzysta, to tak naprawdę specjalna wiązka fal elektromagnetycznych. Lekarz jest w stanie nią manewrować i dowolnie zmieniać jej ułożenie, nakierowując ją w trakcie zabiegu na obszar skóry pokryty bliznami.

Laser wywołuje bodziec termiczny, który zaczyna nagrzewać punktowo wybrany obszar skóry. Komórki naskórka ulegają rozpadowi, co sprawia, że później mogą samoistnie się regenerować i odbudowywać.

Zabieg laserowego usuwania blizn szczególnie dobrze działa na blizny potrądzikowe i na nich najczęściej jest wykonywany.

Mezoterapia igłowa

W przeciwieństwie do laserowej technologii jest to małoinwazyjny zabieg. To metoda bardzo bezpieczna, dostępna dla każdego typu skóry.

W medycynie estetycznej z pomocą mezoterapii igłowej można wprowadzać tuż pod skórę (do jej głęboko osadzonych warstw) różnego rodzaju lecznicze i pielęgnacyjne substancje. Te wykorzystywane do likwidowania blizn mają za zadanie poprawić mikrokrążenie, odżywić tkanki oraz wspomóc zachodzące pod ciałem procesy metaboliczne.

Efekt jest bardzo dobry. Mezoterapia igłowa sprawia, że miejsce, które wcześniej pokryte było bliznami, zostaje zastąpione przez zupełnie nową i dobrze prezentującą się skórę. Nierówności wyraźnie się spłaszczają. Cera ulega wygładzeniu.

Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne nie działają co prawda aż tak silnie jak zabiegi laserowe bądź mezoterapia igłowa, ale mogą okazać się pomocne w przypadku leczenia cienkich i stosunkowo małych blizn.

A nie tylko medycyna estetyczna korzysta w tym momencie z peelingów chemicznych. Obecnie można je kupić w drogeriach pod postacią specjalistycznych kosmetyków, aby zacząć dbać o swoją skórę na własną rękę.

Peelingi chemiczne na pewno spłycą i rozjaśnią blizny poprzez złuszczenie wierzchniego naskórka. Najlepiej radzą sobie z niewielkimi przebarwieniami i drobnymi nierównościami cery.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.