Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Kosmetyki

Depilacja pastą cukrową – alternatywa dla depilacji woskiem

Depilacja woskiem jest bardzo popularną metodą usuwania niechcianego owłosienia. Może jednak powodować podrażnienia skóry. Dla tych osób, które chcą ich uniknąć, doskonałym wyborem będzie depilacja pastą cukrową.

Pasta cukrowa – naturalna depilacja

Metoda usuwania włosków z użyciem pasty cukrowej ma wielowiekową tradycję. Wywodzi się z krajów arabskich, gdzie kobiety depilowały ciało z użyciem karmelu. Teraz zamiast niego stosuje się gotowe mieszanki składające się z cukru, soku cytrynowego i ziół, które posiadają takie same właściwości.

Depilacja bazująca na paście cukrowej jest całkowicie naturalna, a przy tym wysoce skuteczna i bezpieczna. Dzięki niej można pozbyć się włosków nawet na 2-3 tygodnie, a przy tym zapobiec podrażnieniom, które mogą pojawić się podczas usuwania ich woskiem.

Najczęściej jest ona stosowana na mniejsze partie ciała, na przykład do depilacji brazylijskiej, depilacji pach czy wąsika, lecz można także wykorzystać ją na całe nogi.

Depilacja pastą z cukru – krok po kroku

Do depilacji będzie potrzebna pasta cukrowa w odpowiedniej temperaturze. Jest ona podgrzewana do temperatury ciała, dlatego też nie powoduje ryzyka poparzenia.

Następnie pastę nakłada się na owłosione partie ciała z użyciem drewnianej szpatułki. Pasta musi być kładziona pod włos, aby mogła dokładnie pokryć całe owłosienie. Gdy pasta wyschnie, można ją oderwać ze skóry w kierunku z włosem.

Ta sama część pasty może być użyta kilkukrotnie, dlatego to także ekonomiczna metoda usuwania włosków.

Dlaczego warto wybrać depilację pastą cukrową zamiast woskiem?

Depilacja z użyciem pasty cukrowej będzie lepszym wyborem dla tych osób, które reagują podrażnieniem na wosk. Jest ona bardziej delikatna dla skóry i dodatkowo posiada także właściwości pielęgnujące.

Jako że depilacja pastą odbywa się w niższej temperaturze, z metody tej mogą korzystać także te kobiety, które posiadają popękane naczynka oraz żylaki.

Dodatkowo, pasta cukrowa radzi sobie lepiej z włoskami o nawet 3 mm długości, podczas gdy wosk polecany jest dopiero od 5 mm. Po takim zabiegu skóra będzie aksamitnie gładka!

Warto udać się do dobrego salonu kosmetycznego

Chociaż możliwa jest samodzielna depilacja pastą cukrową, to jednak na początek warto wybrać się do dobrego salonu kosmetycznego, który ma taką usługę w swojej ofercie. Dla początkującej osoby pasta cukrowa może być dość kłopotliwa w użyciu.

Zatem depilacja pastą cukrową to dobra alternatywa dla depilacji woskiem. Warto z niej skorzystać i przekonać się, że to skuteczna i przy tym bezpieczna metoda na niechciane włoski!