Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Higiena

Dlaczego warto postawić na medyczne rękawiczki lateksowe?

Medyczne rękawiczki lateksowe jak powszechnie wiadomo są jednym z najważniejszych elementów odzieży ochronnej nie tylko dla lekarzy, ale również dla dentystów i kosmetyczek. Rękawiczki ochronne wykonane z lateksu wykorzystywane są także przy wielu pracach domowych, dlatego też tym bardziej warto rozważyć ich zakup.

Szerokie zastosowanie

Lateksowe rękawiczki mogą przydać się przy wielu zadaniach. W dużej mierze to właśnie dzięki nim możliwa jest opieka nad chorymi, a dokładniej mówiąc zabezpieczenie się przed wirusami i groźnymi bakteriami.

Jak wspomniano we wstępie jednorazowe rękawiczki ochronne sprawdzą się doskonale przy pracach domowych i porządkowych. Wiele kobiet wykorzystuje rękawiczki z lateksu przy farbowaniu włosów. Porządne rękawiczki sprawdzą się także przy wykonywaniu henny.

Latek jak powszechnie wiadomo jest bardzo higienicznym materiałem. Między innymi dlatego też rękawiczki z niego wykonane wykorzystywane są przy zabiegach medycznych, cewnikowaniu albo zmianie opatrunków.

Czym tak naprawdę jest lateks?

Lateks to bardzo charakterystyczne tworzywo, które od wielu lat produkowane jest z mleczka kauczukowego. Lateks jest materiałem pochodzenia naturalnego, który wyróżnia się specyficznym zapachem. Znakiem charakterystycznym jest również bardzo wysoka rozciągliwość.

Oryginalne rękawiczki lateksowe bardzo ściśle przylegają do dłoni, dlatego też bez problemu można wykonywać nawet bardzo skomplikowane zadania. Jest to najlepsze rozwiązanie dla tych osób, które chcą uzyskać efekt “drugiej skóry”. Latek wbrew pozorom zapewnia doskonałą chwytność, a co najważniejsze jest bardzo wytrzymały.

Rękawiczki pudrowane czy bez pudru?

Na półkach sklepowych znaleźć można rękawiczki lateksowe pudrowane i wersje bezpudrowe. Jeżeli chodzi o modele pudrowe to wykorzystują one popularną skrobię kukurydzianą. Pudrowe rękawiczki są najlepszym wyborem dla osób, które mają mniejsze lub większe problemy z poceniem się dłoni.

Jak wspomniano powyżej lateksowe rękawiczki są wykonane z naturalnych materiałów, dlatego też nie stanowią dużego obciążenia dla środowiska naturalnego. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że jednorazowe rękawiczki lateksowe są zdecydowanie lepszym wyborem niż na przykład konkurencyjne rękawiczki foliowe.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.