Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Uroda

Jak pielęgnować tłustą cerę?

Tłusta cera wymaga szczególnie starannej pielęgnacji. To właśnie dzięki niej możemy uniknąć zaskórników i innych wykwitów na skórze. Na jakie produkty warto postawić? Oto kilka praktycznych wskazówek, które pozwolą nam usystematyzować codzienną rutynę.

Jakie kosmetyki warto wybierać?

Na sklepowych półkach znajdziemy bardzo wiele produktów dedykowanych właśnie cerze tłustej. Nic dziwnego, że mamy duży problem z wyborem… Naturalne kosmetyki czy może te tradycje? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każda z nas jest inna i inaczej reaguje nasza skóra. Kremy naturalne, które sprawdziły się u naszej siostry czy koleżanki niekoniczne muszą zdać egzamin u nas. Dodatkowo wiele osób uważa, że naturalne kremy nie wywołują alergii i podrażnień. Nic bardziej mylnego. Naturalne kosmetyki również mogą nam zaszkodzić. Wystarczy jeden konkretny składnik, na przykład pyłek pszczeli. Dlatego zawsze warto dokładnie czytać składy umoszczone na opakowaniach. Możemy również wykonać szybką próbę uczuleniową. Wystarczy, że nałożymy niewielką ilość nowego kosmetyku na skórę. Obserwujmy jak reaguje nasze ciało…

Codzienna rutyna krok po kroku

Żeby cieszyć się czystą promienną cerą musimy zadbać o odpowiednią pielęgnację. Pierwszy krok to staranny demakijaż. Płyn micelarny czy mleczko kosmetyczne pomoże nam usunąć kosmetyki takie, jak tusz do rzęs czy eyeliner. Po demakijażu przychodzi czas na oczyszczanie skóry. Do mycia nigdy nie używajmy mydła.

Ma ono nieodpowiednie pH. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się żele bądź specjalne pianki. Kolejny ważny kosmetyk w codziennej pielęgnacji to tonik. Ten produkt pomaga przywrócić prawidłowe pH. Na sklepowych półkach szukajmy toników, które nie ma w swoim składzie alkoholu. Dlaczego? Alkohol może nadmiernie przesuszać naszą skórę. Przez to będzie się ona jeszcze mocniej przetłuszczać.

Naturalne kremy dla cery tłustej

Mnóstwo osób uważa, że tłusta cera nie potrzebuje nawilżania. Nic bardziej mylnego. Jednak musimy bardzo starannie wybierać odpowiednie produkty. Bardzo dobrze sprawdzą się kremy naturalne, które mają lekką, na przykład żelową formułę. Dzięki temu nie zapychają się pory, a nasza skóra jest odpowiednio nawilżona oraz odżywiona,