Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Uroda

Jak powinniśmy wybierać perfumy?

Jeśli nie chcemy zakupić perfum, które następnie staną się jedynie dekoracją, gdyż zapach nie będzie nam odpowiadał, ważne jest przy ich wybieraniu kierować się pewnymi zasadami. Na samym początku trzeba określić intensywność zapachów kupowanych perfum.

Wśród damskich perfum wyróżniamy przede wszystkim:

– wody toaletowe,
– wody perfumowane,
– perfumy,
– wody kolońskie,
– wody odświeżające. Poszczególne wody różnią się stężeniem olejków zapachowych, które stanowią esencję perfum oraz stężeniem alkoholu. Wody perfumowane mają zawartość alkoholu około dziewięćdziesiąt procent i zawartość olejków do piętnastu procent. Natomiast wody toaletowe jak carolina herrera 212 woman zawierają do dziesięciu procent olejków zapachowych przy zawartości alkoholu do osiemdziesięciu pięciu procent. Najmniejszą zawartość olejków zapachowych zawierają wody kolońskie i odświeżające.

Na co wpływa stężenie olejków?

Im więcej olejków zapachowych zawiera carolina herrera 212 woman, tym zapach będzie się dłużej utrzymywał na skórze. Wpływ ma na to również zawartość alkoholu, który decyduje o intensywności zapachu. Oczywiście utrzymanie się zapachu na skórze można wydłużyć poprzez odpowiednią aplikację. Jeśli chce się wydłużyć czas utrzymywania się zapachu carolina herrera 212 woman dobrze stosować perfumy na nawilżoną skórę. Natomiast przy stosowaniu na suchą skórę można dodatkowo zastosować balsam. Perfumy stosować można w miejscach, gdzie wyczuwalny jest puls, czyli na szyi, nadgarstkach czy zagięciach łokci. Innym pomysłem może być spryskanie szczotki do włosów, gdyż włosy doskonałą wchłaniają perfumy i długo utrzymują ich zapach.

Dobór perfum do rodzaju skóry

Decydując się na konkretne zapachy perfum można brać pod uwagę również typ skóry. Nie jest to konieczne, ale nie jest bez znaczenia w kontekście sposobu rozwijania się zapachów perfum. Perfumy najłatwiej dopasować do skóry normalnej, gdyż nie jest ona nadwrażliwa, więc można postawić na wody perfumowane carolina herrera 212 woman, czy toaletowe z większą zawartością alkoholu. Przy skórze tłustej warto postawić na perfumy bardziej delikatne, jak nuty cytrusowe. Powinno się unikać nut słodkich. Warto również nie aplikować zbyt dużej ilości perfum. Przy skórze suchej warto wybierać perfumy, wody toaletowe czy wody perfumowane carolina herrera 212 woman o najmniejszej zawartości alkoholu. Natomiast perfumy powinny mieć mocną i łatwo wyczuwalną bazę. Generalnie na takiej skórze mało wyczuwalne zapachy mogą niezbyt ładnie się prezentować. Przy suchej skórze warto pomyśleć o takich zapachach, jak korzenne, kwiatowe czy z nutą orientalną.