Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Uroda

Epilacja laserowa — popularna metoda usuwania owłosienia

Usuwanie niechcianego owłosienia jest jedną z najczęstszych praktyk wykonywanych w salonach kosmetycznych. Współczesne technologie pozwalają skutecznie pozbyć się niechcianych włosów, dlatego coraz więcej osób decyduje się na ich usunięcie. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na trwałe usuwanie owłosienia jest epilacja laserowa w Katowicach.

Jak działa epilacja laserowa?

Epilacja laserowa w Katowicach jest stosunkowo prosta. Podczas zabiegu wiązka lasera jest skierowana na skórę, aby niszczyć cebulki włosów. Laser emituje światło o określonej długości, które jest absorbowane przez melaninę włosa. Następnie energia jest przekształcana w ciepło, które niszczy cebulkę włosa, co powoduje, że włosy nie odrastają.

Czas trwania zabiegu zależy od obszaru ciała, który jest poddawany zabiegowi. Na przykład w przypadku usuwania owłosienia z twarzy zabieg może trwać od 15 do 30 minut. Natomiast w przypadku usuwania włosów z większych partii ciała, takich jak nogi lub ramiona, zabieg może trwać nawet do godziny.

Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu i stopniowo się poprawiają po kolejnych zabiegach.

Korzyści płynące z epilacji laserowej

Epilacja laserowa w Katowicach ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to zabieg trwały, co oznacza, że włosy nie odrosną. Ponadto zabieg jest bardzo skuteczny i może usunąć nawet bardzo cienkie włosy.

Zabieg jest bezbolesny i szybki, a okres rekonwalescencji jest bardzo krótki. Co więcej, zabieg jest bezpieczny i nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Przeciwwskazania do epilacji laserowej w Katowicach

Epilacja laserowa nie jest dla każdego. Przed zabiegiem należy skonsultować się z lekarzem w celu wykluczenia przeciwwskazań. Niektóre z najczęstszych przeciwwskazań to: ciąża, choroby skóry, świeże oparzenia słoneczne, trądzik, łuszczyca, wrzody skórne i choroby autoimmunologiczne.

Ponadto w trakcie zabiegu nie można stosować żadnych leków sterydowych, kremów z retinolem ani żadnych preparatów do opalania.

Przygotowanie do epilacji laserowej

Przed zabiegiem należy przygotować skórę do epilacji laserowej. W tym celu należy unikać opalania i stosowania kremów z retinolem.

Ponadto zaleca się stosowanie kremów nawilżających i złuszczających, aby zapewnić skórze optymalne warunki do zabiegu.