Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Medycyna

Jak wybrać właściwe nici chirurgiczne?

Zabiegi chirurgiczne muszą być wykonywane jak najbardziej profesjonalnie, przy użyciu odpowiedniego sprzętu. Lekarze powinni wykorzystywać materiały o jak najlepszej jakości. Na co trzeba zwrócić uwagę, aby wybrać odpowiednią nić chirurgiczną?

Nić chirurgiczna sklep – jak wybrać właściwą?

Jeśli chodzi o rodzaje nici chirurgicznych, wybór w sklepach jest bardzo duży. Jest wiele kryteriów podziału, które pomagają wybrać te najbardziej pasujące do danej procedury medycznej. Pierwsza cecha, na którą trzeba zwrócić uwagę przy wyborze szwów to ich grubość. Do każdego zabiegu lekarz będzie potrzebował nici o innej grubości. Muszą być one dobrane tak, aby w przypadku poważnych obrażeń były mocne i powodowały szybkie gojenie ran, ale również jeśli to możliwe zostawiły jak najmniej widoczną bliznę. Kolejny aspekt to absorpcja nici chirurgicznych. To nic innego jak ich zdolność do samoistnego rozpuszczania się w tkankach. W przypadku narządów wewnętrznych warto stosować nici wchłanialne, aby uniknąć kolejnego zabiegu w celu ich usunięcia. Oczywiście decyzję o użyciu konkretnego typu nici chirurgicznych podejmuje personel medyczny.

Nić chirurgiczna – czy materiał ma znaczenie?

Znaczenie przy wyborze odpowiednich nici chirurgicznych ma również materiał, z którego są one wykonane. Organizm człowieka jest bardzo skomplikowany. Narządy, skóra, czy tętnice, wszystko zbudowane jest w inny sposób. Każdy zabieg potrzebuje przestrzegania innych procedur medycznych i użycia innych sprzętów. Dlatego nici wykonane są z różnych tworzyw, aby móc indywidualnie dobrać idealny materiał. Na rynku dostępne są nici naturalne i syntetyczne. Naturalne to najczęściej nici chirurgiczne jedwabne lub lniane. Są dobrą opcją dla osób uczulonych na tworzywa sztuczne. W przypadku nici syntetycznych wchłanialnych surowce dobrane są tak, aby otrzymać optymalny czas absorpcji potrzebny do zasklepienia rany.

Dzięki dużej dostępności nici chirurgicznych w różnych rozmiarach i wykonanych z różnych materiałów przeprowadzane zabiegi medyczne przebiegają w prawidłowy sposób. Idealne dobranie materiałów chirurgicznych sprawia, że pacjent ma małe i słabo widoczne blizny. Dobra jakość nici chirurgicznych zmniejsza ryzyko powikłań pooperacyjnych.