Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Uroda

Konsystencje podkładów do twarzy – znasz je wszystkie?

Makijaż twarzy jest elementem upiększającym niejednego człowieka. Najczęściej korzystają z niego kobiety, nawet codziennie. Makijaż na co dzień różni się od tego na specjalne okazje. Każda z nas jest inna i indywidualnie dopasowuje do siebie zestaw kosmetyków. Jedne z nich są niezbędne do idealnego make-upu. To podkłady do twarzy!

Rzut okiem na konsystencje!

Półki w drogeriach uginają się od podkładów do twarzy. Wybór jest na prawdę ogromny. Powód jest prosty – konsumentki mają bardzo różne cery i wymagania.

Z pewnością już wybrałaś jakiś podkład dla siebie. Nie oznacza to przecież, że będziesz używała go do końca życia. Z reguły kobiety przy wyborze kosmetyków kierują się opinią i doświadczeniem mam lub przyjaciółek. Warto z czasem sprawdzić, czy inny produkt nie byłby lepszy dla naszej cery lub wygodniejszy w użyciu. Przyjrzyjmy się niezwykle ważnej kwestii jaką jest konsystencja podkładów do twarzy.

Woda to podstawa – fluidy

Podkłady do twarzy dzielimy na dwie główne grupy. Pierwszą z nich są te na bazie wody. Tutaj znajdziemy produkty w płynie, pod postacią kremu i musu. Ten ostatni bywa uznawany za produkt przejściowy między konsystencją płynną a stałą.

Produkty w formie płynnej są bardziej popularne niż te w postaci stałej. Ich największą zaletą jest łatwa aplikacja, która nie wymaga zakupu dodatkowych akcesoriów. Podkłady płynne świetnie rozprowadzają się palcami. Absolutnymi gwiazdami wśród tych kosmetyków są kremy z serii BB, CC i DD. Cieszą się dużym zaufaniem wśród konsumentek dzięki wielofunkcyjności. Są świetnym wyborem na start przygody z makijażem.

Podkłady w formie stałej

Po tej stronie barykady znajdziemy podkłady kompaktowe, w sztyfcie i pod postacią proszku. Jak można szybko wywnioskować, baza pod makijaż w tej postaci jest trochę trudniejsza do aplikacji. Niezbędne mogą się okazać pędzelki lub gąbeczki do make-upu.

Najpopularniejszymi podkładami w proszku są te mineralne. Chwalone są za pozytywny wpływ na cerę. Nie wnikają w głąb skóry, więc pozwalają jej oddychać. Często zawierają w sobie substancję poprawiające kondycje skóry.

Jeżeli jeszcze nie masz swojego idealnego podkładu, to jest to najlepszy czas na eksperymenty. Być może odkryjesz produkt perfekcyjny dla Twojej wyjątkowej cery!

Podkłady do twarzy dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.