Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Uroda

Lifting wolumetryczny twarzy – na czym polega?

To normalne, że wraz z kolejnymi mijającymi latami twoja skóra coraz wyraźniej traci swoją jędrność. Nie musisz jednak tak zupełnie się na to zgadzać. Zawalcz ze swoim defektem i w tym celu zastosuj wolumetryczny lifting twarzy. Jest to jedna z ciekawszych alternatyw dla tradycyjnego liftingu chirurgicznego.

Czym jest wolumetria?

Lifting wolumetryczny ma za zadanie poprawić, czyli podwyższyć objętość tkanek. Wypełnia je odpowiednimi preparatami. Dzięki temu właśnie skóra momentalnie staje się gładsza i zaczyna się podnosić.

Zabieg ten ma jednak znacznie bardziej wszechstronne działanie. Nie tylko bowiem poprawia elastyczność skóry, ale jest w stanie nawet zmienić jej zarys, a także wymodelować wyłącznie wybrane jej rejony.

Do kogo kierowany jest zabieg?

Skoro zaczęłaś myśleć o liftingu twarzy, najprawdopodobniej zauważyłaś, że twoja skóra zaczęła wiotczeć i stała się niemalże dostrzegalnie opadnięta. Wolumetria radzi sobie właśnie z tego rodzaju mankamentami. A to nie wszystko. Oprócz tego potrafi też działać modelująco.

Zabieg polegający na wolumetrycznym liftingu twarzy jest też kierowany do osób, które pragną poprawić swój owal albo lekko nad nim popracować. Za sprawą wolumetrii jesteś w stanie nawet delikatnie się wyszczuplić.

Jak wygląda zabieg?

Wolumetrycznym liftingiem twarzy przeważnie zajmują się lekarze medycyny estetycznej. Przed zabiegiem specjalista na pewno przeprowadzi z tobą szybki wywiad lekarski, by sprawdzić twój stan zdrowia i wytłumaczyć ci, na czym polega wolumetria.

W trakcie zabiegu możesz odczuwać delikatny dyskomfort, wynikający z uczucia rozpierania twarzy, jednakże nigdy nie będzie on szczególnie silny. Twoja skóra przed zabiegiem zostanie znieczulona. Nie ma więc takiej możliwości, abyś odczuła chociażby minimalny ból.

Jakich efektów możesz oczekiwać?

W wolumetrycznym liftingu twarzy najwspanialsze są właśnie te szybkie i natychmiastowo widoczne rezultaty. Dostrzeżesz je już po pierwszym przeprowadzonym zabiegu. Ostateczny efekt będzie jednak dostrzegalny mniej więcej po dwóch tygodniach.

Lifting twarzy po wolumetrii utrzymuje się od ok. 18 miesięcy do całych dwóch lat. To, jak długo będziesz mogła cieszyć się uzyskanymi efektami, zależy przede wszystkim od twojego stylu życia i indywidualnych predyspozycji.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.