Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Kosmetyki

Koreańskie kosmetyki do tłustej cery. Co warto wybrać?

Tłusta cera wymaga specjalnej pielęgnacji. Można prowadzić ją także z kosmetykami koreańskimi. Sprawdź, jakie z nich warto włączyć do swojej pielęgnacyjnej rutyny.

Problematyczna cera tłusta

Dobór odpowiednich kosmetyków przeznaczonych do cery tłustej może być nie lada problemem. Przetłuszczanie się, zaskórniki, pryszcze, blizny potrądzikowe – to główne problemy, jakim muszą stawić czoła.

Swoją rutynę pielęgnacyjną, czyli program pielęgnacji cery można przygotować także na bazie kosmetyków koreańskich. Wiele z nich doskonale nadaje się dla cery tłustej i trądzikowej. Pomagają w zmniejszaniu niedoskonałości, regulują wydzielanie serum, a także rozświetlają, nawilżają i regenerują skórę.

Tłusta cera – jakie kosmetyki koreańskie wybrać?

Do tłustej cery polecane są koreańskie kosmetyki skoncentrowane na dogłębnym oczyszczaniu oraz złuszczaniu, by usunąć z niej zanieczyszczenia oraz nadmiar sebum. Również bardzo ważne jest jej nawilżanie i odżywanie – z tym doskonale radzą sobie specjalne esencje, serum oraz kremy pielęgnacyjne, a także hit koreańskiej pielęgnacji, czyli maseczki.

Polecane kosmetyki koreańskie dla cery tłustej:
– olejki do demakijażu i mycia twarzy,
– toniki regulujące do cery tłustej,
– peelingi do złuszczania cery,
– esencje i serum z kwasami,
– maseczki w płachcie i na noc dla cery tłustej,
– lekkie, beztłuszczowe kremy nawilżające,
– kremy przeciwsłoneczne z filtrem UV.

Jak pielęgnować tłustą cerę po koreańsku?

Koreański program pielęgnacji zakłada aż 10 kroków – część z nich wykonuje się każdego dnia, ale inne co kilka dni, na przykład maseczki, ampułki czy serum.

Pierwszym krokiem jest demakijaż. Do tego celu stosowane są koreańskie kosmetyki w formie olejków, które skutecznie rozpuszczają makijaż, nawet ten wodoodporny. Następnie przechodzi się do oczyszczenia skóry z użyciem kosmetyku wodnego, na przykład żelu. Potem skórę tonizuje się i nakłada kosmetyki od najlżejszego do najcięższego, czyli esencja, serum, maseczka, krem w okolice oczu, krem nawilżający oraz krem przeciwsłoneczny na dzień.

Systematyczna pielęgnacja cery po koreańsku pozwala na nadanie jej jeszcze piękniejszego wyglądu – atrakcyjne rezultaty można zauważyć już po paru dniach od wdrożenia swojej nowej rutyny pielęgnacyjnej!

Koreańskie kosmetyki dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.