Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Uroda

Leczenie łysienia – skuteczne sposoby na piękne i mocne włosy

Leczenie łysienia powinno opierać się na dobraniu odpowiednich zabiegów, dopasowanych do przyczyny oraz przebiegu choroby. Podczas przygotowywania planu leczenia niezwykle ważną kwestią okaże się trafna diagnostyka, dzięki której możliwym stanie się zwiększenie efektywności terapii.

Leczenie łysienia Katowice – diagnostyka

Leczenie łysienia w Katowicach rozpoczyna się od dokładnej diagnostyki, której celem jest ustalenie głównych przyczyn problemu. Podczas diagnostyki, oprócz wywiadu, stosowne są także innowacyjne badania, które pomagają w dobraniu optymalnej metody leczenia.

Podczas diagnostyki łysienia wykorzystuje się między innymi tzw. trichogram, czyli badanie pomagające w ustaleniu przyczyn oraz stopnia zaawansowania problemu. Podczas badania pobierane są próbki włosów – włosy analizowane są pod mikroskopem, a doświadczeni specjaliści skupiają się między innymi na zbadaniu budowy cebulek oraz ocenie struktury włosów. Warto pamiętać o tym, że badanie to jest mało inwazyjne, wiąże się jednak z wyrwaniem od 50 do 100 włosów.

Mezoterapia igłowa – skuteczny sposób na zdrowe włosy

Mezoterapia igłowa to jeden z najskuteczniejszych sposobów na utrzymanie dobrego stanu skóry głowy i włosów. Podczas zabiegu w odpowiednie warstwy skóry pacjenta wprowadzane są substancje aktywne, których zadaniem jest usprawnienie procesów komórkowych.

Dzięki zabiegowi mezoterapii dochodzi do wzmocnienia cebulek, co zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów. Oprócz tego substancje aktywne stosowane podczas mezoterapii pomagają w dogłębnym odżywieniu włosów oraz utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia. Zabieg mezoterapii polecany jest przede wszystkim osobom poszukującym skutecznej profilaktyki łysienia.

Leczenie łysienia Katowice – karboksyterapia

Karboksyterapia to kolejny z zabiegów mających na celu poprawę kondycji włosa oraz zahamowanie wypadania włosów. Zabieg polega na wstrzyknięciu pod skórę głowy pacjenta kontrolowanych dawek medycznego CO2.

Wśród skutków zabiegu można wyróżnić między innymi działanie antyoksydacyjne i dotleniające, karboksyterapia pomaga również w odżywieniu mieszków włosowych. Oprócz tego podczas zabiegu dochodzi do usprawnienia procesu odnowy komórkowej, co przekłada się na przyspieszeniu wzrostu włosów.