Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Medycyna

Najskuteczniejsze sposoby na cellulit

Z cellulitem obecnie zmagają się niemal wszystkie kobiety – bardzo rzadko można spotkać panią czy nawet młodą dziewczynę, której skóra nie byłaby szpecona, choć w małym stopniu, przez charakterystyczne nierówności. Z tego powodu nietrudno jest pomyśleć, że likwidacja cellulitu nie jest możliwa. Na szczęście jednak nie jest to prawda. Kluczem do skuteczności jest wybranie odpowiednich metod, a także systematyczność w ich stosowaniu. To właśnie z tym najwięcej kobiet ma problem, trudno się więc dziwić, że ich ciała nie są idealne. A mogą być!

Czy dieta jest ważna?

Często uważa się, że cellulit jest domeną kobiet z nadwagą, ale zupełnie nie jest to prawda. Niemniej dieta ma spory wpływ na powstawanie tego zjawiska. Chodzi przede wszystkim o unikanie pokarmów powodujących zatrzymywanie wody w organizmie, a takie działanie ma zwłaszcza sól. Dotyczy to jednak nie tylko solenia potraw, ale też spożywania takich pokarmów, które już mają jej wiele w sobie. Są to nie tylko słone przekąski, ale też na przykład fast-foody. Poza tym osoby chcące zlikwidować cellulit powinny wiele pić, co pomoże im oczyścić organizm z toksyn – ich obecność jest jedną z ważniejszych przyczyn powstania pomarańczowej skórki.

Bezpośrednie oddziaływanie na skórę

By pozbyć się cellulitu, można robić wiele rzeczy, nawet brać nań tabletki, ale na pewno największe znaczenie ma to, by mechanicznie podziałać na skórę. Dlaczego? Masaż czy stosowanie kosmetyków o działaniu rozgrzewającym albo chłodzącym, elektrowstrząsy i inne sposoby oddziaływania pobudzają krążenie krwi i limfy, a także sprzyjają równomiernemu rozmieszczeniu tkanek podskórnych. I to jest właśnie istotna likwidacji cellulitu. Warto zatem sięgać po wszelkie kremy ujędrniające, a przy tym energicznie je wcierać, stosować masażery czy bańkę chińską, a nawet… szczypać skórę.

Zabiegi medycyny estetycznej

Najskuteczniejszą metodą jeśli chodzi o likwidację cellulitu na pewno są zabiegi specjalistyczne, jak na przykład endermologia Katowice często stają się miejscem wykonywania takich zabiegów, choć nie są one tanie. Trzeba jednak pamiętać, że by tego rodzaju likwidacja cellulitu dała widoczne efekty, konieczne jest wykonanie co najmniej kilka zabiegów takich jak endermologia Katowice oferują jednak też wiele innych skutecznych metod: laser, wspomniane elektrowstrząsy czy body wrapping.