Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Medycyna

Czym zajmuje się flebologia?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się Klinika flebologii Łódź oferuje w tym zakresie spore możliwości. Bez wątpienia bardzo szybko rozwijająca się dziedziną medycyny jest flebologia. Postęp technologiczny sprawił, że obecnie możemy korzystać z nowoczesnych rozwiązań, których dawniej mogliśmy jedynie pomarzyć. W tym artykule wyjaśnimy, jak powinno wyglądać usuwanie żylaków Łódź jest dosyć dużym miastem.

Czym jest flebologia?

Flebologia to nauka zajmująca się leczeniem pajączków i żylaków oraz profilaktyką chorób naczyń. Flebologia pochodzi od słów greckich “phlebos”, czyli żyła oraz “logos”, czyli nauka. W Polsce nie ma jeszcze wyodrębnionej specjalizacji lekarskiej zwanej flebologią, ale coraz częściej za pomocą tego terminu nazywa się lekarzy specjalizujących się w leczeniu układu żylnego. Specjalistą z zakresu chirurgii ogólnej i naczyniowej najczęściej jest lekarz flebolog. Taki specjalista musi mieć wiedzę oraz doświadczenie z zakresu profilaktyki niewydolności żylnej, a także chorób z nią związanych. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych specjalistów, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się bardzo dobrą opinią. Leczenie żył Łódź to miasto, gdzie działa wielu doskonałych specjalistów, także wszyscy pacjenci mogą otrzymać pomoc.

Usuwanie żylaków

Flebologia zajmuje się takimi schorzeniami jak: pajączki, żylaki powrózka nasiennego, żylaki przymacicza i miejsc intymnych oraz pajączki. Według badań na przeróżne problemy żylne cierpi około 40% kobiet i 30% mężczyzn w naszym kraju. Na owrzodzenia podudzi może cierpieć nawet 2% osób w Polsce. Do niebezpiecznych dla życia zatorów i zakrzepów mogą doprowadzić nieleczone choroby żylne. Najczęstsze objawy to wieczorna opuchlizna nóg oraz uczucie ciężkości w nogach. Na początku pajączki mogą być jedynie problemem estetycznym, ale z pewnością nie należy ich bagatelizować. Zagrożenie zdrowia robi się bardzo wysokie w przypadku zaawansowanej choroby zakrzepowej żył. Trzeba jak najszybciej podjąć odpowiednie leczenie, jeśli zmiany postępują bardzo szybko i żyłki stają się coraz bardziej widoczne. Żylaki zazwyczaj pojawiają się u osób, które nie uprawiają sportu i nadużywają alkoholu. Dotyczy to także osób otyłych oraz źle odżywiających się.