Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Uroda

Zalety manicure hybrydowego

Kolorowe, zadbane paznokcie są dla wielu kobiet uzupełnieniem stylizacji, dlatego część z nich decyduje się na regularne wizyty u stylistek paznokci, a część stara się opanować perfekcyjny manicure w domowym zaciszu. Jak wykonać samodzielnie manicure, który będzie zdobił nasze paznokcie przez długi czas?

Jak przygotować się do wykonania manicure w domu?

Na początek warto rozeznać się w technikach manicure i dobrać odpowiednią zarówno do swoich potrzeb, jak i kondycji paznokci. Obecnie profesjonalny sprzęt i kosmetyki są łatwo dostępne co ułatwia wykonanie efektownego manicure w domu.

W zależności od wybranej techniki trzeba się zaopatrzyć w niezbędne kosmetyki i akcesoria. Warto inwestować w produkty wysokiej jakości, ponieważ zapewniają one zdecydowanie lepszy efekt oraz dłuższą trwałość niż ich odpowiedniki.

Manicure klasyczny czy hybrydowy?

Jeszcze kilka lat temu kobiety samodzielnie wykonywały jedynie manicure klasyczny. Lakiery i bazy do paznokci w przypadku tego typu manicure są najdelikatniejsze, a dodatkowo nie wymagają użycia lamp. Jednak ze względu na stosunkowo krótkotrwały efekt wykonuje się go coraz rzadziej.

Obecnie z całą pewnością największą popularnością cieszy się manicure hybrydowy, który pozwala na uzyskanie pięknych i stosunkowo trwałych efektów. Ponad to jego wykonanie nie wymaga ingerencji w płytkę paznokci, dzięki czemu można go wykonać nawet na osłabionych paznokciach. Trzeba jednak pamiętać o tym, że do jego wykonania potrzebna jest specjalna lampa, która utwardza poszczególne warstwy.

Manicure hybrydowy w domu krok po kroku

Samodzielne wykonanie manicure hybrydowego nie jest bardzo skomplikowane. Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria i specjalne lakiery. Dla udanego efektu trzeba bardzo dokładnie oczyścić i odtłuścić paznokcie oraz wyrównać ich długość i kształt.

Wykonując manicure hybrydowy w pierwszej kolejności należy stosować bazy do paznokci. Powinny być one dobrej jakości, aby chroniły paznokcie, a zarazem przedłużyć trwałość lakieru. Na bazę nakłada się zazwyczaj dwie warstwy lakieru, a na samą górę tak zwany top. Aby osiągnąć dobry efekt, trzeba pamiętać o nakladaniu stosunkowo cienkich warstw produktów i ich utwardzaniu ich według instrukcji producenta lampy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie bazy do paznokci.