Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Medycyna

Co to jest dermapen?

Dermapen to innowacyjny zabieg pomagający poprawić jędrność skóry oraz zregenerować ją. Po zabiegu skóra staje się odżywiona, zdrowsza oraz nawilżona i promienna.

Czym jest dermapen?

Dermapen to zabieg mający pobudzić odbudowę włókien kolagenowych oraz elastyny znajdujących się w skórze. Zabieg dermapen to inaczej mezoterapia mikroigłowa, ponieważ do przeprowadzenia zabiegu stosowana jest głowica mająca 12 mikroigieł, które wbijają się w skórę nawet 20 razy na sekundę. Głębokość, na jaką wbijają się mikroigły, to od 0,25 do 2,5 mm. Zabieg dermapen jest bardzo dokładny, ponieważ podczas nakłuć pod skórę wprowadzić można substancje odżywcze dobrane indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Dermapen jak często wykonywać zabieg?

Jeden zabieg dermapen trwa około 30 minut w zależności od partii ciała, na której jest on wykonywany. Dermapen jak często? Odpowiedź na to pytanie jest uzależniona od efektu, jaki chcemy uzyskać. Pierwsze efekty widoczne są już po jednym zabiegu, lecz zaleca się przeprowadzić od dwóch do pięciu zabiegów, aby efekty utrzymywały się przez dłuższy okres czasu. Każdy zabieg wykonuje się po upływie określonego czasu, a cena uzależniona jest od wielkości partii ciała i może wahać się od 300 do 1000 zł.

Efekty i zalecenia po zabiegu

Efektami zabiegu dermapen są poprawienie jędrności skóry oraz zmniejszenie zmarszczek powstających wokół oczu lub ust. Zabieg ten umożliwia zmniejszenie widoczności przebarwień na skórze oraz zniwelowanie worków pod oczami, co pozwala na osiągnięcie promiennej oraz odświeżonej skóry. Po odbyciu sesji związanych z zabiegami dermapen należy regularnie nawilżać skórę oraz chronić ją przed promieniowaniem słonecznym. Opuchlizna oraz zaczerwienienie na skórze utrzymuje się od dwóch do trzech dni i w tym czasie zalecane jest odpoczywanie.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Zabieg dermapen nie jest zalecany osobom mającym problemy zapalne skóry, a także osobom z nieuregulowaną cukrzycą oraz mającym problemy z krzepliwością krwi. Zabieg ten nie może być przeprowadzany u kobiet w ciąży oraz kobiet karmiących piersią. Przed każdym zabiegiem z pacjentem przeprowadzany jest wywiad, który ma na celu wykluczenie przeciwwskazań do wykonania zabiegu dermapen.