Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Medycyna

Czy endometrioza jest uleczalną chorobą?

Badanie endometriozy jest bardzo ważne, dlatego dobrze jest, aby kobiety badały się regularnie. Warto wybrać kliniki, które specjalizują się w tej dziedzinie, przez co będzie pewność, iż pacjentki będą miały znakomitą opiekę.

Jakie objawy ma endometrioza?

Przede wszystkim jest to ból w okolicy miednicy małej oraz występują częste, obfite, jak i bolesne miesiączki. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, czy miesiączki występują częściej, niż jest to normalne. Innymi objawami mogą być także bóle podczas oddawania moczu czy też pojawiają się częste bóle brzucha i krzyża.

Jakie badania na endometriozę trzeba zrobić?

Endometrioza badania katowice dobrze jest zrobić w odpowiedniej klinice, w której każda pacjentka będzie mogła zrobić USG i wszystkie potrzebne badania krwi. Niektóre pacjentki są również kierowane od razu na laparoskopię, która najczęściej jest wykonywana podczas pobytu w szpitalu na oddziale ginekologicznym.

Jak można zachorować na endometriozę?

Na tego rodzaju chorobę mogą zachorować kobiety, które nie trzymają zbyt zdrowej diety oraz nadużywają różnych używek. Dobrze jest też wiedzieć, że są to także uwarunkowania genetyczne, co szczególnie wpływa na kobiety i muszą one być badane znacznie częściej niż te pacjentki, które nie są zagrożone genetycznie.

Czy endometriozę da się wyleczyć całkowicie?

Endometrioza to choroba bardzo przewlekła, która występuje w różnych wariantach. Należy jednak wiedzieć, że nie jest to w pełni uleczalna choroba. Można ją jedynie tylko nie przystopować różnymi lekami, które są przepisane przez lekarza, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza dla kobiet, które jeszcze nie były w ciąży. Warto też dodać, że zupełnie nieleczone endometrioza może przerodzić się w menopauzę.

Dobrze jest też pamiętać, że przy obecnej medycynie można dobrać takie leki, które podtrzymują u kobiety wszystkie potrzebne reakcje oraz hormony, dzięki którym pacjentki będą mogły normalnie funkcjonować. Co ważne leki, które dobierze lekarz, pozwolą także na to, aby wszystkie narządy kobiece były w dobrym stanie. Należy jednak pamiętać, by zgłaszać wszelkie uwagi, jeśli leki nie są zbyt dobrze dopasowane, gdyż ma to ogromne znaczenie w ogólnym leczeniu. Wówczas lekarz dopasuje inne środki.