Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Moda

Czy można malować paznokcie w ciąży?

Kobiety bardzo często zastanawiają się czy można malować paznokcie w ciąży. Trzeba zdawać sobie sprawę, że nie zostały jeszcze zgłoszone żadne przypadki negatywnego oddziaływanie na ciążę takich zabiegów, jak pedicure czy manicure. Koniecznie należy jednak zaznaczyć, że różnego rodzaju substancje chemiczne znajdujące się w zmywaczach czy lakierach do paznokci mogą przyczynić się do problemów zdrowotnych. Jaki lakier do paznokci w ciąży będzie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem?

Czy istnieją lakiery bezpieczne dla kobiet w ciąży?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że do najczęściej występujących substancji w lakierach należy zaliczyć formaldehyd oraz toluen. Wspomniany formaldehyd używany jest jako substancja utwardzająca w lakierze. Panie powinny zdawać sobie sprawę, że jego wchłanianie może doprowadzić do podrażnienia nosa, gardła czy płuc.

Czy można malować paznokcie w ciąży? Należy mieć świadomość, że długotrwały kontakt z formaldehydem zdecydowanie zwiększa ryzyko raka. Warto jednak wiedzieć, że są bardzo małe szanse na to, że wspomniana substancja może zaszkodzić płodowi. Formaldehyd stosunkowo szybko rozkłada się w ciele.

Z kolei toluen stosowany jest po to, by lakier do paznokci był zdecydowanie gładszy w użyciu. Ponadto należy zaznaczyć, że jego wdychanie ma zbliżone skutki do formaldehydu.

Dlaczego warto stosować lakiery bezpieczne dla kobiet w ciąży?

Panie bardzo często zastanawiają się na jaki lakier do paznokci w ciąży stosować. Przedstawicielki płci pięknej muszą mieć świadomość, że stężenie szkodliwych substancji w produktach przeznaczonych do stylizacji paznokci jest bardzo małe. Doskonałym przykładem jest fakt, że opary acetonu będą mogły zaszkodzić dopiero wtedy, gdy jego stężenie będzie bardzo wysokie.

Należy jednak wiedzieć, że w trakcie zabiegów typu manicure czy pedicure jego stężenie będzie duże mniejsze. Ponadto bardzo duża liczba pań zupełnie niepotrzebnie martwi się efektami stosowania lamp UV. Panie muszą wiedzieć, że lampa nie tylko nie nagrzewa całego ciała, ale również nie będzie wytwarzała praktycznie żadnych niebezpiecznych promieni dla dziecka. Rekomendowane jest jednak zrezygnowanie z akryli w przypadku ewentualnych mdłości.