Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Uroda

Czym się kierować, wybierając stół do masażu?

Odpowiednio dobrane łóżka do masażu mają ogromny wpływ na jakość i komfort zabiegu, dlatego też wielu masażystów z dużą starannością przykłada się do ich wyboru.

Co warto wiedzieć o stołach do masażu?

W wyborze stołu do masażu jedną z najważniejszy kwestii jest dopasowanie urządzenia do profilu gabinetu. Przede wszystkim w wyborze należy odpowiedzieć na pytanie, do czego ma służyć oraz jaki masaż będzie na nim wykonywany. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że zupełnie inny model będzie się sprawdzał przy masażu leczniczym, a zupełnie inny przy masażu rehabilitacyjnym czy relaksacyjnym.

Łóżko do masażu powinno być nie tylko komfortowe, ale i praktyczne w zastosowaniu. Musi pozwalać masażyście przybrać odpowiednią pozycję w czasie pracy – gdy masażysta będzie zmęczony lub będzie odczuwał dyskomfort, z całą pewnością nie będzie w stanie wykonywać odpowiednio swojej pracy.

Po spełnieniu wymagań dotyczących komfortu i praktyczności użytkowania takiego łóżka warto zastanowić się nad jego stylistyką, aby dobrać je odpowiednio do charakteru w jakim urządzony został gabinet masażu.

Dobór gąbki a komfort łóżka do masażu

W przypadku wyboru odpowiedniego łóżka do masażu warto zwrócić uwagę na jakość gąbki, jaka została w nim zastosowana. Najlepsza będzie ta, która posiada co najmniej 1 cm grubości, a przy tym nie poddaje się zbyt łatwo odkształceniom. Kolejnym istotnym aspektem jest miękkość pianki. W przypadku stosowania łóżka do terapii manualnych należy zadbać o to, by nie była zbyt miękka.

Nie bez znaczenia jest również obicie stołu, które podobnie jak pianka musi być odpowiednio trwałe, co pozwoli na znacznie dłuższe i efektywniejsze użytkowanie łóżka. Trwałość jest ważna również dlatego, że w czasie masażu często nie da się uniknąć wsiąkania olejków w obicie. W niektórych przypadkach mogą one działać na jego strukturę destrukcyjnie, dlatego też warto mieć na względzie to, z jakich materiałów zostało ono wykonane.

Nie należy zapominać o doborze odpowiedniej wysokości stołu. Na szczęście coraz więcej łóżek ma możliwość swobodnej regulacji, przez co bez przeszkód ten parametr można dopasować zarówno do potrzeb masażysty, jak i osoby poddawanej masażowi. Na rynku dostępne są również modele przenośne, które są znacznie lżejsze od tych, które umieszczane są w danym miejscu na stałe.

Stopka