Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Medycyna

Czym dokładnie zajmuje się laryngolog?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że laryngologia jest bardzo szybko rozwijającą się dziedziną medycyny. W najprostszym możliwym ujęciu zajmuje si schorzeniami krtani, nosa, uszu czy gardła. Laryngolog dziecięcy Katowice nie tylko diagnozuje, ale również przepisuje leczenia farmakologiczne. Wykonuje również różnego rodzaju zabiegi chirurgiczne w obszarze głowy, a także szyi.

Zakres kompetencji

Należy mieć świadomość, że poradnia laryngologiczna Katowice zatrudnia przede wszystkim specjalistów, którzy zajmują się leczeniem chorób nosa, krtani, gardła. Godny uwagi jest fakt, że zakres kompetencji osób wykonujących omawiany zawód jest znacznie szerszy, niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy wiedzą, że laryngolog wykonuje także zabiegi chirurgiczne. Warto wśród nich wymienić zabiegi w zakresie leczenia języka, gruczołów ślinowych czy zatok przynosowych. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że laryngolog dziecięcy Katowice specjalizuje się również w chirurgii szczękowej czy rekonstrukcyjnej.

Jakie dolegliwości będą wymagały konsultacji z laryngologiem?

Osoba wykonująca omawiany zawód jest specjalistą w przypadku pojawienia się takich chorób, jak: chrypa, ciężki i uporczywy katar, chrapanie i bezdech, utrudnione oddychanie, ból gardła, zaburzenia węchu i smaku, zapalenie gardła, zaburzenia połykania, nawracające bóle głowy, krwawienia z nosa, pogorszenie słuchu, guzy szyi i głowy.

Czego należy spodziewać się po wizycie u laryngologa?

Renomowana Poradnia laryngologiczna katowice wyposażona jest przede wszystkim w bardzo wysokiej jakości sprzęt. Dzięki temu specjalista nie będzie miał większych problemów z przeprowadzeniem potrzebnych badań. Godny uwagi jest fakt, że laryngolog podczas wizyty ocenia jamę ustną, a także jej przedsionek, zęby, język czy migdałki.

Należy mieć świadomość, że badanie nosa przeprowadzane jest za pomocą wziernika. Lekarz może dzięki temu ocenić małżowiny nosowe, przegrody nosowe czy śluzówki jamy nosa. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że laryngolog w przypadku wykrycia ewentualnych nieprawidłowości może podjąć decyzję o zleceniu wykonania badań uzupełniających. Z kolei zakres badań czy dobór ich metod jest uzależniony m.in. od jednostki chorobowej.