Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Medycyna

Dlaczego warto stosować alkomaty?

Bezpieczeństwo na drodze, to bardzo ważna kwestia. Musimy jednak wiedzieć, na co powinniśmy zwrócić największą uwagę, jeśli chcemy o nie w prawidłowy sposób zadbać. Posiadanie dokumentu, który uprawnia nas do prowadzenia pojazdów, to oczywiście najważniejsza kwestia. Czy jednak są jeszcze jakieś czynniki, na które powinniśmy zwrócić uwagę, zanim wsiądziemy do samochodu? Sprawdźmy!

Przede wszystkim – zachowaj trzeźwość

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem, na który musimy zwrócić uwagę, jeśli chcemy zachować bezpieczeństwo na drodze, jest to, aby wsiadać do pojazdu trzeźwym. Jeśli zatem spożywaliśmy alkohol poprzedniego wieczora, warto jest upewnić się, czy aby na pewno możemy prowadzić. Innymi słowy, powinniśmy sprawdzić poziom naszego alkoholu we krwi. W tym celu najlepiej jest stosować alkomat. Jaki jednak alkomat będzie dla nas najlepszy? Warto zwrócić tutaj uwagę na alkomat przesiewowy. Mimo że wyniki, które uzyskamy za jego pomocą nie mogą stanowić dowodu w sądzie, jesteśmy w stanie na ich podstawie stwierdzić, czy rzeczywiście możemy prowadzić pojazd mechaniczny. Alkomat alcoblow, pokazuje bowiem orientacyjną zawartość alkoholu w wydychanym przez nas powietrzu. Jeśli zatem zauważymy, że pojawiają się tam jakiekolwiek wartości większe od zera, nie powinniśmy wsiadać za kółko.

Czy badanie alkomatem przesiewowym jest trudne?

To, co jest bardzo ważne, jeśli chodzi o działanie alkomatu przesiewowego, to fakt, że jest on intuicyjny w obsłudze. Badanie za jego pomocą możemy przeprowadzić bowiem w każdej chwili. Trwa ono dosłownie kilka sekund, a dzięki wynikowi, możemy zyskać pewność, że nie będziemy stanowili żadnego zagrożenia na drodze, które wynika z prowadzenia przez nas pojazdu pod wpływem alkoholu.

Dlaczego warto sprawdzać stan trzeźwości?

Zdecydowana większość wypadków z udziałem kierowców, to wypadki spowodowane pod wpływem alkoholu. Drugim czynnikiem, jest nadmierna prędkość. Jak nietrudno się domyślić, oba te czynniki łączą się ze sobą bardzo często, w efekcie doprowadzając do wypadków. Jeśli zatem chcemy skutecznie zadbać o bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i innych użytkowników ruchu drogowego, warto jest rozważyć użycie alcoblow. W każdym samochodzie powinien znajdować się zawsze alkomat przesiewowy. Dzięki niemu będziemy mieli 100% pewności, że będziemy prowadzić pojazd na trzeźwo.