Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Medycyna

Rękawice dla mechaników

Niektórzy myślą, że tylko w branży medycznej i stomatologicznej należy ochraniać dłonie. Tymczasem okazuje się, że poza chirurgami i dentystami również mechanicy powinny zakładać odpowiednie rękawicy nitrylowe, które są znacznie lepsze od tych wykonanych z lateksu.

Zalety takich rękawic

Wydaje się, że w przypadku pracy mechanika wystarczą jakiekolwiek rękawiczki jednorazowe. Przecież nie ma on kontaktu z zakażoną krwią. Nic bardziej mylnego. Jego palce bezustannie stykają się bowiem nie tylko ze smarami, ale również z różnymi chemikaliami. Z czasem mogą więc pojawić się podrażnienia skóry prowadzące do poważniejszej alergii.

Właśnie dlatego zaleca się, aby osoba pracująca w zakładzie mechanicznym nosiła rękawice nitrylowe. Ich przewaga polega na tym, że są one wykonane ze specjalnego, bardzo trwałego kauczuku akrylonitrylo-butadienowego. To powoduje świetną, szczelną ochronę przed powyżej wymienionymi czynnikami oraz wszelkimi bakteriami.

Kolejny plus to odporność na uszkodzenia mechaniczne czy niską temperaturę. Co więcej, rękawice nitrylowe charakteryzują się tym, że łatwo dopasować je do każdej dłoni. Lecz zanim ich noszenie będzie wygodne, minie trochę czasu, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość.

Wybór rękawic nitrylowych – na co zwrócić uwagę

Przy zakupie takich produktów, trzeba przede wszystkim pytać się o jakość związaną z ochroną. Rękawice nitrylowe spełniają swoje funkcje, jeżeli nie są tanią podróbką. Tylko te oryginalne, droższe, pochodzące od profesjonalnego producenta, przydadzą się w warsztatach.

Oczywiście trzeba też zwracać uwagę na ich rozmiar (na opakowaniach jest często widoczna tabelka, do której można przyłożyć dłoń) i to, ile sztuk znajduje się w danej paczce. Znaczenie ma jeszcze to, czy na pewno na takich rękawicach nie będzie osiadał np. puder. Praca nie powinna być bowiem utrudniona.

Tylko w specjalnych sklepach!

Wyżej wspomnieliśmy, co jest ważne przy kupowaniu produktów, jakimi są rękawice nitrylowe dla mechaników. Jednak warto też wiedzieć, gdzie je można znaleźć. Nie jest to skomplikowane zadanie.

Wystarczy zajrzeć do specjalnych sklepów, także tych internetowych, zajmujących się sprzedażą narzędzi motoryzacyjnych oraz innych niezbędnych środków (chodzi m.in. o folie czy rzeczy do magazynu). Ważne, aby unikać marketów. Tam dostępne są jedynie rękawiczki lateksowe, które są mniej trwalsze.

Więcej informacji znajdziesz na stronie rękawice nitrylowe.