Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Uroda

Stomatologia zachowawcza

Ostry ból zęba nigdy nie pojawia się bez przyczyny. Najczęściej świadczy on o zaistniałym ubytku lub innej dysfunkcji, którą należy jak najszybciej wyleczyć. Dentysta Katowice to fachowiec zajmujący się świadczeniem pomocy medycznej w sytuacjach nagłych.

Przyczyny bólu zęba

Najczęstszą przyczyną bólu zęba są ubytki występujące w strukturze szkliwa. Nawet do najmniejszej dziurki dostają się bakterie, które powodują ostry ból. Często towarzyszy temu próchnica będąca najlepszą pożywką dla tych mikroorganizmów. Stomatolog katowice powinien wówczas obejrzeć ząb i podjąć działania ukierunkowanie na oczyszczenie i uzupełnienie ubytku.

Warto wskazać, że niejednokrotnie bolesność występuje w obrębie zęba, który jeszcze niedawno był leczony. Tytułem przykładu, mógł wytworzyć się zgorzel uciskający na korzeń. W takim wypadku stomatolog Chorzów powtórnie otwiera ząb, aby zgromadzone gazy wydostały się na zewnątrz. W następnej kolejności podejmuje on zabiegi, których celem jest odbudowanie struktury zęba, w którym nastąpiło zakażenie.

Profesjonalne leczenie kanałowe

W wielu sytuacjach – nawet wtedy, gdy występuje duża bolesność zęba – możliwe jest jego uratowanie. Nowoczesna technika stomatologiczna umożliwia leczenie kanałowe nawet w przypadkach medycznych, które jeszcze kilkanaście lat temu skończyłyby się ekstrakcją zęba. Stomatolog Katowice, po wykonaniu specjalistycznego zdjęcia, oceni szanse na odbudowę danego zęba aż od jego korzeni.

Leczenie kanałowe zwykle wymaga kilku wizyt u dentysty, jednakże przynosi dobre rezultaty. Rokowania na przedłużenie o kilka lat żywotności zęba są bardzo wysokie. W specjalistycznych gabinetach stosuje się najwyższej jakości substancje i materiały wypełniające. Dzięki temu leczony ząb nie powoduje dyskomfortu i bolesności.

Ekstrakcja jest ostatecznością

Obecnie dentyści podejmują zabiegi w celu uratowania zęba w każdym przypadku, gdy jest to możliwe. Stomatolog Chorzów każdy przypadek ocenia indywidualnie. Takie podejście pozwala na dobór najbardziej optymalnych metod leczniczych, które w danej sytuacji są zasadne w świetle aktualnej wiedzy medycznej. W przypadku, gdy danego zęba nie można już uratować, dentysta Katowice dokona możliwie jak najmniej bolesnej ekstrakcji. Do dokonaniu takiego zabiegu możliwe jest uzupełnienie luki zębowej implantem.