Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Medycyna

Do czego używa się laserów w ginekologii

Lasery dla ginekologii stały się prawdziwą rewolucją. Coraz częściej zastępują inwazyjne procedury chirurgiczne. Za pomocą laserów leczy się rozmaite schorzenia. Można również poprawić wygląd miejsc intymnych. Plastyka warg sromowych lub pochwy cieszy się rosnącą popularnością wśród kobiet w różnym wieku.

Różne zastosowania laserów w ginekologii

Lasery znalazły szerokie zastosowanie między innymi w ginekologii. Wyróżnia się wiele rodzajów urządzeń, a każdy z nich ma inne możliwości. Za pomocą laserów można zniwelować blizny pozostałe po cesarskim cięciu, nacięciach krocza. Świetnie sprawdzają się także do zredukowania stanów zapalnych pochwy, sromu, szyjki macicy.

Są także specjalne lasery, którymi usuwa się brodawki, nadżerki, polipy, nieprawidłowe tkanki. Za pomocą zabiegów laserowych możliwe staje się leczenie nietrzymania moczu, poprawienie nawilżenia pochwy, zmniejszenie warg sromowych i ich wymodelowanie.

Laseroterapia a nietrzymanie moczu

Wraz z wiekiem u wielu osób pojawia się problem z nietrzymaniem moczu. Jest to wstydliwa przypadłość, którą można skutecznie leczyć. Warto wobec tego udać się do lekarza w celu postawienia diagnozy i wdrożenia skutecznej terapii.

Świetnie sprawdzają się zabiegi laserowe. Możliwe staje się uzyskanie pożądanego efektu bez uszkodzenia tkanek. Efekty utrzymują się przez długi czas. Nie ma również problemu z tym, aby powtarzać zabieg, gdy zajdzie taka potrzeba. Można robić to wielokrotnie. Zabieg laserowy trwa zaledwie kilkadziesiąt minut. Pojawia się tylko chwilowy dyskomfort.

Więcej przyjemności ze zbliżeń intymnych

Zabiegi laserowe świetnie sprawdzają się dla osób, które pragną zwiększyć komfort współżycia i poprawić wygląd swoich stref intymnych. Można to zrobić szybko i w sposób małoinwazyjny. Laseroterapia sprawdza się rewelacyjnie po porodzie. Można zmniejszyć szerokość rozciągniętej pochwy.

Wiązka lasera obkurcza włókna kolagenowe. Ścianki pochwy stają się elastyczniejsze. Znika również problem z jej suchością. Stosunki płciowe przestają być bolesne. Można wobec tego czerpać dużo więcej przyjemności ze zbliżeń intymnych.