Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Medycyna

Rękawiczki winylowe – jakie wybrać?

Rękawice winylowe są powszechnie używane przede wszystkim w różnego rodzaju placówkach medycznych, choć równie dobrze sprawdzają się w warunkach domowych – np. w trakcie sprzątania, podczas używania chemicznych detergentów. Pomimo swojej pozornej prostoty występują w różnych wariantach. Jak je zatem wybrać i dopasować do ich przeznaczenia?

Podstawowe cechy rękawiczek winylowych

Rękawiczki winylowe na pewno są dużo lepsze od tych plastikowych, a czasem i od tych lateksowych, ponieważ dzięki temu, że nie zawierają lateksu, mogą być śmiało używane przez osoby uczulone na ten materiał.

Dużą ich zaletą na pewno jest ekonomiczność, bo mają one bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Potrafią wykazać się wyższą wytrzymałością od rękawic syntetycznych.

Certyfikaty = bezpieczeństwo

O ile rękawiczki mają być używane wyłącznie w domowych warunkach, nie trzeba przywiązywać aż tak dużej wagi do ich poszczególnych własności, ale w przypadku chce się je zastosować w jakiejkolwiek klinice medycznej bądź gabinecie medycznym, wypadałoby to wszystko sprawdzić.

Rękawiczki używane w takich miejscach muszą posiadać odpowiedni stopień medyczny. Muszą też posiadać właściwe dla nich certyfikaty. W przeciwnym wypadku nie wolno ich bezpiecznie używać.

Dodatkowe właściwości

Przyglądając się poszczególnym rękawiczkom winylowym, niemalże od razu dostrzega się jedną odróżniającą je cechę, a mianowicie to, że występują one w przeróżnych kolorach. Mogą być czarne, niebieskie, a nawet różowe. Bywają też po prostu przezroczyste i w takiej wersji są najczęściej wybierane.

Warta uwagi na pewno jest też wersja rękawiczek winylowych z wyraźnie przypudrowanym wnętrzem. To najbezpieczniejsza i najlepsza opcja dla dłoni. Specjalny puder ma za zadanie chronić skórę przed ewentualnymi podrażnieniami.

Wybór przeznaczenia

Zanim sięgnie się po rękawiczki winylowe, wypadałoby też wiedzieć dokładnie, w jakim celu chce się ich używać. Przeznaczenie należy określić w pierwszej kolejności. W przeciwnym wypadku nie będzie wiadomo, jakimi własnościami te rękawiczki mają się wyróżniać.

A istnieją wśród nich specjalne odmiany przeznaczone do używania ich chociażby w lokalach gastronomicznych. W tym wariancie rękawiczki są tak konstruowane, by mogły mieć kontakt z żywnością.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.