Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Higiena

Jak skutecznie czyścić podłogi z paneli?

Mycie podłóg w domu jest jedną głównych czynności podczas sprzątania. Zdarza się niestety, iż efekt nie jest zadowalający.
Szczególnie jeśli podłoga wykonana jest z paneli. Jak czyścić panele, aby po skończonej pracy móc cieszyć się efektownym połyskiem?

Jaki preparat umożliwi dokładne umycie paneli?

Od czego zacząć czyszczenie podłóg?

Pierwszym krokiem poprzedzającym Nabłyszczanie paneli jest oczywiście zamiatanie lub odkurzanie. Należy użyć do tego mioteł z miękkim i elastycznym włosiem lub odkurzacza z końcówką do paneli. Uchroni to powierzchnię podłogi przed zarysowaniem.

Po dokładnym usunięciu zabrudzeń lotnych można przystąpić do czyszczenia na mokro. Pamiętać trzeba, aby nie nakładać preparatów lub płynów bezpośrednio na podłogę. Należy je rozcieńczyć zgodnie z instrukcją. Potem starannie wyciśniętym mopem lub szmatką aplikujemy roztwór na powierzchnię paneli.

Naturalne środki czy specjalistyczne preparaty?

Wśród zwolenników naturalnych sposobów popularnym środkiem do mycia podłóg jest ocet lub soda oczyszczona. Ocet rozcieńczamy w proporcji dwóch łyżek na 5 litrów wody. Szklankę sody z kolei w 600 ml gorącej wody. Tak powstałą pastę nakładamy na powierzchnię szmatką.

W przypadku specjalistycznych preparatów do czyszczenia paneli najlepszym wyborem będą te na bazie polimerów. Zapewnią trwałą, odporną na zarysowania i zabrudzenia powłokę, która dodatkowo będzie miała działanie antypoślizgowe.

W jaki sposób przeprowadzić nabłyszczanie paneli?

Nabłyszczanie paneli ułatwią gotowe preparaty ze specjalnymi olejkami lub woskami. Niestraszne im matowe lub zarysowane panele. Dzięki swoim właściwościom doskonale wypełnią pory podłogi oraz drobne zarysowania. Pamiętać należy, aby wszelkie środki do nabłyszczania nakładać na uprzednio umytą i wysuszoną podłogę.

Jeszcze jednym z naturalnych sposobów na połysk podłogi jest zastosowanie roztworu 2 szklanek wody z połową szklanki octu oraz 2 łyżek oliwy z oliwek. Tak przygotowanym preparatem spryskujemy panele uprzednio umyte ciepłą wodą. Po wysuszeniu polerujemy powierzchnię do uzyskania oczekiwanego efektu.