Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Styl życia

Jak wybrać dom opieki?

Najczęściej występującym typem demencji jest Choroba Alzheimera. Jest to zespół zaburzeń, które dotyczą głównie funkcji poznawczych. Dom seniora Warszawa umożliwia jednak łatwiejsze funkcjonowanie z tym zaburzeniem w życiu codziennym. Demencja występuje głównie u osób starszych, ale nie jest ona nieunikniona w procesie starzenia się. Z tego artykułu dowiesz się, jak wybrać dom seniora.

Czym jest choroba Alzheimera?

Choroba Alzheimera jest przewlekłym i postępującym zaburzeniem neurozwyrodnienia mózgu, które powstaje wskutek zaniku komórek nerwowych. AD (Alzheimers Disease) prowadzi do otępienia mózgowego, które wiąże się z utratą pamięci, problemami z uczeniem się i myśleniem. Ta choroba występuje najczęściej u osób po 65 roku życia, ale może dotykać również osoby młodsze. Warto podkreślić, że na Alzheimera nie ma leku przyczynowego, jedyne co to można stosować medykamenty, które opóźniają postęp choroby.

Domy opieki mazowieckie – jak odpowiednio przeprowadzić selekcję?

Wiele osób nie wie, w jaki sposób wybrać dom opieki dla osoby starszej. Warto zwrócić uwagę na fakt, że istnieją dwa typy tego rodzaju instytucji:
– domy opieki prywatne,
– domy opieki państwowe.Oba z wymienionych są dostępne w opcji pobytu stałego lub dziennego. Koniecznie należy wiedzieć, że domy opieki podlegają okresowym kontrolą i muszą spełniać standardy unijne. Warto o tym poczytać i dowiedzieć się szczegółów, aby porównać teorię z rzeczywistością. Gdy wybieramy ośrodek, który będzie płatny tym bardziej trzeba zwracać uwagę na każdy mały szczegół, gdyż nie jest to tanie przedsięwzięcie.

Dom opieki dla chorych na Alzheimera

Przed wyborem domu seniora powinniśmy zapoznać się z personelem pracującym w placówce. Osoby starsze bowiem wymagają specjalnej opieki i podejścia. Nie wolno umieszczać ich w miejscach, gdzie będą się one źle czuły. Warto przed umieszczeniem bliskiej osoby w domu seniora pozwolić mu zapoznać się z personelem i wysłuchać jego uwag na ten temat. Należy również dowiedzieć się i w miarę możliwości zweryfikować, jakie są proporcje pensjonariuszy i personelu – na ilu pacjentów przypada jeden opiekun. Jest to jeden z najważniejszych aspektów i znacznie wpływa na jakość placówki.