Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Kosmetyki

Jak wybrać kosmetyki do twarzy?

Kiedy wiemy już jaki mamy typ skóry, za spokojną głowę możemy wyruszyć na poszukiwanie idealnych kosmetyków do twarzy. Tu warto kierować się potrzebami swojej skóry, znajomością wybranych składników kosmetycznych, a także ulubionymi markami.

Jak wybrać najlepsze kosmetyki do twarzy?

Dostęp do ogromnej ilości kosmetyków do twarzy pozwala na wybranie produktu wręcz idealnego. Idealny krem do twarzy to taki , który będzie dobrany do typu i potrzeb danej skóry, dlatego też tu trzeba mieć na uwadze, że produkt, który polecany jest przez na przykład naszą koleżankę, nie zawsze może być odpowiedni dla naszej skóry. Jeżeli mamy skórę mieszaną, która robi płatać na figle, warto postawić na produkty dedykowane do skóry mieszanej z tendencją na przykład do wyprysków. Jeżeli wiemy, że nasza skóra lubi się łuszczyć oznacza to, że jest on słucha, a wtedy w kosmetykach do twarzy szukajmy nawilżających składników. Warto też poczytać co nieco o składnikach kosmetycznych, ponieważ wówczas i wybór będzie dużo łatwiejszy i będziemy mieć też pewność, że dobierzemy odpowiednie kosmetyki do danego typu skóry.

Różne typy produktów

Kosmetyki do twarzy to ogromna grupa produktów, które dedykowane są różnym problemom skórnym. Wiedząc, że mamy skórę normalną warto poszukiwać kremów nawilżających o lekkiej konsystencji. Zawsze staramy się też kupić krem na dzień, który będzie zawierał filtry przeciwsłoneczne. W przypadku cery mieszanej zwykle mamy do czynienia z obszarami skóry tłustej i suchej, gdzie strefa T, czyli czoło, nos, broda przetłuszczają się, zaś skronie i policzki łatwo ulegają przesuszaniu.

W przypadku cery tłustej i trądzikowej warto poszukiwać także produktów bogatych w składniki pochodzenia mineralnego, które będą hamować wydzielanie się sebum, będą zwężać pory, a także matować skórę. Koniecznie w tym przypadku zwróćmy uwagę na poszukiwanie produktów bez alkoholu, ponieważ on tylko wysuszają skórę, co w konsekwencji powoduje dużą produkcję sebum. Cery tłuste i trądzikowej nie lubią ciężkich, tłustych produktów, ani takich, które zapychają pory. Unikajmy więc wszystkich produktów z olejami, woskami, lanoliną czy też algami.

Dobry produkt nie musi być drogi

Pamiętajmy też, że wbrew powszechnym opiniom, dobre kosmetyki do twarzy wcale nie muszą być bardzo drogie. Czasami doskonale sprawdzą się nawet te, które zaskakują nas swoją wyjątkowo niską cenę.

Kosmetyki do twarzy dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.