Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Medycyna

Jakie są rodzaje rękawiczek medycznych i jak należy je stosować?

Rękawiczki lekarskie to bardzo dobre i skuteczne zabezpieczenie. Stosują je nie tylko lekarze i pielęgniarki, ale także kosmetyczki, stomatolodzy, tatuażyści czy osoby prywatne. Dzisiaj stosowane są one na co dzień, w wielu dziedzinach życia i w życiu prywatnym. Idealnie chronią i zabezpieczają, zawsze dobrze się sprawdzają bez względu na to, z czego zostały wykonane.

Podstawowy podział rękawiczek medycznych

W zasadzie, gdy zauważymy takie rękawiczki na dłoniach lekarza, czy pielęgniarki, to stwierdzimy, że są one takie same. Może różni je tylko kolor, ponieważ czasami są niebieskie, a innym razem białe lub przeźroczyste. Bardzo są popularne rękawiczki medyczne cena ich nie różni się zbyt dużo i specjalnie nie jest zależna od materiału, z którego zostały wykonane. Produkt ten jednostkowo nie jest zbyt drogi, ale zawsze kupuje się je, raczej, w hurtowych ilościach. Oferowane są różne ich rozmiary, oraz wykonane są one z różnych materiałów. Mamy więc rękawiczki medyczne nitrylowe, wykonane z winylu i lateksu.

Różnice pomiędzy rękawiczkami medycznymi

Rękawiczki lekarskie różnią się między sobą rozmiarami, materiałami, z których zostały wykonane i cenami. Wszystkie mają to do siebie, że doskonale zabezpieczają przed różnego rodzaju patogenami, substancjami chemicznymi i drobnoustrojami. Niektóre badania wykazały nawet, że gdy tylko pojawiły się rękawice jednorazowe, od razu zmniejszyła się śmiertelność z powodu zakażenia drobnoustrojami.

Jaki jest ich materiał, z którego zostały wykonane?

Rękawiczki medyczne nitrylowe są wykonane z syntetycznego kauczuku. Są one odpowiednie dla osób, które uczulone są na lateks. Jednak tego typu rękawiczki lekarskie są słabsze i łatwiej niszczą się i rwą.Winylowe rękawiczki medyczne cena ich jest podobna do cen innych rękawiczek, są znacznie mniej elastyczne niż rękawiczki lateksowe, ale są bardziej wytrzymałe. W przypadku tych rękawic, najważniejsze jest dobranie odpowiedniego rozmiaru. Wtedy doskonale trzymają się one dłoni i dopasowują się do jej kształtu.Lateksowe rękawiczki medyczne są najpopularniejsze i to właśnie tego typu rękawiczki są najczęściej stosowane w medycynie.Są one wykonane z naturalnego kauczuku. Jednak nie są dobre dla osób, które na tego typu tworzywo są uczulone.