Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Uroda

Kim jest endokrynolog oraz kiedy należy się do niego wybrać?

Endokrynolog to jeden z lekarzy specjalistów. Obszarem jego zainteresowania jest praca gruczołów wydzielania wewnętrznego, takich jak na przykład tarczyca, przysadka mózgowa czy jajniki i jądra. Endokrynolog może specjalizować się w konsultacjach dla dorosłych lub dla dzieci. Dobry endokrynolog katowice pracujący z dziećmi to namiar na wagę złota. W jakich sytuacjach należy skonsultować się z tym lekarzem? Poniżej kilka wskazówek i podpowiedzi.

Dobry endokrynolog dziecięcy Katowice

Znany endokrynolog dziecięcy Katowice to specjalista, do którego najłatwiej dostać się korzystając z prywatnej wizyty. Niestety terminy do endokrynologa na NFZ są bardzo odległe, a w przypadku problemów z wydzielaniem hormonu bardzo liczy się czas wprowadzenia odpowiedniego leczenia. Gruczoły wydzielania wewnętrznego to bowiem gruczoły wydzielające właśnie hormony, które mają niebagatelny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Rozchwianie wydzielania hormonów może prowadzić do poważnych zaburzeń. Kiedy do endokrynologa należy wybrać się z dzieckiem? Impulsem do wizyty może być na przykład przyspieszone dojrzewanie płciowe dziecka, nadmierna utrata wagi lub tycie pomimo utrzymywania odpowiedniej diety, czy wreszcie niski wzrost w porównaniu do wzrostu rówieśników.

Endokrynolog Katowice – kiedy wybrać się na wizytę z dzieckiem?

Dobry endokrynolog dziecięcy Katowice to lekarz, do którego warto zgłosić się w przypadku nadmiernego tycia lub nadmiernego chudnięcia dziecka. Rodzice w pierwszej kolejności zwykle wybierają wtedy konsultacje z dietetykiem, a tak naprawdę to endokrynolog może być tutaj specjalistą, który szybciej i lepiej zdiagnozuje problem. Tak duże zmiany wagi mogą bowiem o wynikać z problemów z funkcjonowaniem tarczycy. Jeżeli rodzice dziecka mają na przykład problem z chorobą Hashimoto, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że podobna przypadłość będzie charakteryzować dziecko.

Endokrynolog Katowice – dziecko wolno rośnie

Do endokrynologa dla dzieci warto wybrać się również wtedy, gdy maluch zbyt wolno rośnie. Jeżeli dziecko znacznie odstaje wzrostem od swoich rówieśników, jest drobne i malutkie, być może konieczne będzie leczenie hormonem wzrostu. Dobrze zatem obserwować wzrost swojego dziecka i porównywać go do norm w siatkach centylowych. Czasami drobny wzrost dziecka to nie natura i geny, a zwyczajnie problemy zdrowotne, które może zdiagnozować endokrynolog.