Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Uroda

Powiększenie biustu własnym tłuszczem

Powiększenie biustu własnym tłuszczem jest zabiegiem nazywanym bodyline i daje wymierne efekty. Każda kobieta marzy o jędrnym i pięknym biuście, dlatego coraz częściej korzystamy z nowoczesnych technik, jakie oferuje medycyna estetyczna. Jakie zalety ma powiększanie biustu tłuszczem? Czy taki zabieg ma także wady?

Zalety

Bodyline ma szereg zalet, wśród których najważniejszą jest uzyskanie jędrności i powiększenia piersi. Jest on mało inwazyjny i przeprowadzany z użyciem znieczulenia. Efekty zauważymy już po kilku dniach, ponadto piersi zaprezentują się bardzo naturalnie. Ryzyko jakichkolwiek alergii czy odrzucenia przeszczepu nie ma tutaj prawa bytu. W miejscach, gdzie odessany zostaje tłuszcz, wyszczuplimy także sylwetkę. Piersi staną się jędrne i odmłodzone.

Wady

Powiększenie biustu własnym tłuszczem ma także kilka wad, o których warto wspomnieć. Piersi dzięki tej metodzie powiększymy jedynie o jeden rozmiar. Odessany tłuszcz powinien zostać podany przez doświadczonego specjalistę i w odpowiedniej ilości. Pamiętać należy, że podanie zbyt dużej ilości tłuszczu może doprowadzić do jego wchłonięcia, a nawet do zwłóknień i zwapnień. Jeśli pragniemy powiększyć biust o więcej niż jeden rozmiar, musimy liczyć się z kilkakrotnym powtórzeniem zabiegu. Osoby szczupłe, które nie mają zbyt dużej ilości tłuszczu do pobrania, raczej nie skorzystają z takiego rozwiązania.

Powiększanie biustu tłuszczem – przeciwwskazania

Jak w każdym zabiegu, tak i w tym przypadku istnieją przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Bodyline jest zabiegiem chirurgicznym, którego nie powinny podejmować się osoby cierpiące na duszności, cukrzycę, zaburzenia krzepliwości krwi, problemy natury kardiologicznej, niedoczynność tarczycy, infekcje ropne na skórze, czy wirusowe zapalenie wątroby. Przed przeprowadzeniem zabiegu tego typu konieczna jest konsultacja z lekarzem oraz dokładna ocena stanu zdrowia pacjenta. Zazwyczaj konieczne jest wykonanie badania EKG, USG piersi i badań laboratoryjnych (np. morfologia, grupa krwi, APTT).

Powiększanie biustu tłuszczem musi być przeprowadzone przez doświadczonego specjalistę. Takie rozwiązanie jest mało inwazyjne i pozwala na ujędrnienie biustu, jednak nie każdy może z niego skorzystać. Na początku należy skonsultować się z lekarzem i poznać przebieg zabiegu oraz wykonać określone badania.