Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Medycyna

Metody leczenia niepłodności: czym są inseminacja i in vitro?

Najczęściej leczenie niepłodności kojarzone jest z metodą in vitro, jednak w rzeczywistości nie jest ona jedynym sposobem na to, aby para mogła doczekać się upragnionego dziecka. Jakie metody leczenia niepłodności dostępne są w klinikach?

Inseminacja w leczeniu niepłodności

Najprostszą, a przy tym przystępną cenowo metodą, jaką może zaproponować każda klinika leczenia niepłodności, jest inseminacja. To metoda wspomaganego rozrodu, która jest bezpieczna i bezbolesna.

Inseminacja, określana też jako IUI (z ang. intrauterine insemination), jest zabiegiem polegającym na umieszczeniu w macicy kobiety dawki nasienia od mężczyzny. Nasienie to jest wcześniej odpowiednio selekcjonowane i przygotowywane tak, aby szansa na zapłodnienie była jak najwyższa.

Przed procedurą inseminacji u kobiety przeprowadza się monitoring jej cyklu oraz stymulację hormonalną. Nasienie podawane jest za pomocą silikonowego cewnika podczas procedury przypominającej badanie ginekologiczne. Po odwiedzeniu kliniki leczenia niepłodności pacjentka może udać się do domu. Skuteczność metody szacowana jest na 10-25 proc.

Zapłodnienie in vitro, czyli IVF

IVF (z ang. in vitro fertilization) to zabieg, który kliniki leczenia niepłodności prowadzą wtedy, gdy inseminacja nie powiodła się lub pojawiają się przeciwwskazania do jej wykonania.

Procedura polega na wykonaniu zapłodnienia pozaustrojowego, a następnie na transferze zarodka do macicy kobiety. Niewykorzystane zarodki są zamrażane przez kliniki leczenia niepłodności. Można wykorzystać je w kolejnych podejściach. Zabieg in vitro pozwala na uzyskanie wysokiej skuteczności, która wynosi około 55 proc.

Ponadto klinika leczenia niepłodności może wykonać zabieg in vitro z komórkami jajowymi dawczyni, czyli z tak zwaną adopcją komórek jajowych pochodzących od anonimowych dawczyń.

Klinika niepłodności Katowice – skorzystaj z kompleksowego wsparcia

Pacjentom chcącym skorzystać z pomocy placówek jak klinika niepłodności Katowice dają dostęp do renomowanych specjalistów, u których można skorzystać z powyższych metod leczenia.

Działające w mieście Katowice kliniki leczenia niepłodności zapewniają dostęp do nowoczesnych, sprawdzonych, wysoce skutecznych metod. Na wizytę można zapisać się telefonicznie lub online.