Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Medycyna

Stroje medyczne – ochrona lekarza i pacjenta

Bezpieczeństwo to podstawa. Aby skutecznie chronić pacjentów i zapewnić im maksymalną opiekę zdrowotną, każdy pracownik sektora medycznego powinien na pierwszym miejscu zadbać o swoje własne bezpieczeństwo i zachowanie higieny pracy. W tym celu w czasie wykonywania obowiązków lekarze, pielęgniarki i inni pracownicy służby zdrowia powinni korzystać ze specjalnie w tym celu tworzonej odzieży.

Stroje medyczne dla każdej specjalizacji

Niezależnie od tego, jakie stanowisko zajmujemy w społeczności medycznej, na rynku dostępne są różnego rodzaje stroje medyczne, dedykowane odpowiednim specjalizacjom. Każda pielęgniarka, rejestratorka medyczna, lekarz specjalista czy internista znajdzie właściwe dla siebie odzienie. Oferowane przez sklepy internetowe i stacjonarne fartuchy chirurgiczne, spełniają wszelkie wymagania i posiadają niezbędne atesty, gwarantujące ich zgodność z ustalonymi przez odpowiednie organy wytycznymi. A jest ich nie mało. Poza odpowiednim materiałem, odpornym na różnego rodzaju zanieczyszczenia istotne są także wymiary i oznaczenia umieszczone na uniformie.

Na co dzień i na salę operacyjną

Fartuch chirurga to jeden z nieodłącznych atrybutów lekarza tej specjalizacji. Chociaż w czasie standardowo realizowanych wizyt w przychodni prezentuje się on w stroju, w którym wystąpić może lekarz każdej specjalizacji, to podczas przeprowadzanych zabiegów i operacji wysokiej jakości fartuchy chirurgiczne są akcesorium dla niego niezbędnym. Wyprodukowany ze specjalnego materiału fartuch chirurga ma za zadanie ochraniać go przed wszelkimi zanieczyszczeniami biologicznymi, głównie w formie ciekłej, czemu służą specjalne nieprzemakalne wstawki. Fartuchy chirurgiczne odznaczają się także wysoką odpornością na rozdarcia, co służy ochronie przed zranieniem i kontaktem skóry z organami i płynami ustrojowymi operowanego pacjenta. Taka forma zabezpieczenia to komfort i gwarancja spokoju dla obu stron.

Strój medyczny nie tylko dla stylu

Obecnie rynek oferuje wiele ciekawych rozwiązań dla personelu medycznego. Dostępne w sprzedaży są nie tylko fartuchy ochronne czy uniformy służbowe, ale także różnego rodzaju specjalistyczne obuwie. Nie da się jednak ukryć, że ochrona przed skaleczeniem i kontaktem z materiałem genetycznym powinna stanowić priorytet w każdym sektorze związanym z opieką zdrowotną.