Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Uroda

Nadmiar włosów to też zmartwienie. Depilacja laserowa pomoże je usunąć

Owłosienie w okolicy ust, dla każdej kobiety to dopust boży. I co by nie robić odrasta jak hydra wielogłowa. Po każdym usuwaniu jest mocniejsze i bardziej widoczne. Mniej jest widoczne, kiedy pani jest blondynką, jednak często wtedy nadrabia ilością. Co wtedy trzeba zrobić, żeby pozbyć się wątpliwej ozdoby? Skutecznym zabiegiem jest depilacja.

Kto może skorzystać z depilacji laserowej

Depilacja laserem light sheer dostępna jest dla każdego potrzebującego pomocy z niechcianym owłosieniem, osobnika płci żeńskiej i męskiej.

Istnieją pewne ograniczenie. Niektóre z nich mają naturę przejściową, inne są aktualne, dopóki występują czynniki przeszkadzające w wykonaniu zabiegu lub zagrażające zdrowiu.

Z pewnością ciąża jest takim stanem, w którym bezwzględnie po nie można poddawać się zabiegowi depilacji.

Przyjmowanie niektórych leków i ziołowych suplementów, szczególnie tych z grupy światłouczulających, powinno eliminować czasowo z grona osób mogących skorzystać z terapii.

Jak działa laser light sheer

Laser light sheer jest urządzeniem emitującym wiązkę promieniowania świetlnego. Zainstalowana głowica wyposażona w zespół diod wysyła impuls świetlny o zaprogramowanych parametrach. Dla zwiększenia komfortu podczas zabiegu stosuje się nakładki chłodzące współpracujące z głowicą emisyjną.Nowoczesne lasery light sheer rozpoznają karnację skóry. Dzięki analizie zawartości melaniny w skórze laser kalibruje wiązka świetlna do ustawień optymalnych.Kolor włosów ma znaczenie. Im ciemniejsze, zawierające więcej pigmentu, włosy przyjdzie usuwać, tym łatwiejsze będzie zadanie. Niestety najtrudniej usuwa się włosy blond zawierające znaczne ilości melaniny. Włosy siwe i rude w ogóle nie reagują na zabieg, ponieważ nie zawierają wspomnianego barwnika.

Rola melaniny w procesie depilacji

Laser light sheer wysyłając impuls świetlny, wyzwala reakcję melaniny. Pigment produkowany przez komórki umiejscowione w skórze pochłania energię uderzenia światłem i zamienia ją w ciepło. Podniesiona temperatura dezaktywuje z czasem podrażniony mieszek włosowy. Po kilku seriach zabiegu mieszek karłowacieje i znika, aż nim również włos.

Jak się przygotować do zabiegu?

Tuż przed zabiegiem laserem light sheer należy ogolić nową maszynką depilowane fragmenty skóry. Należy to zrobić z uwagą, by nie spowodować skaleczeń. Następnie skórę umyć i wysuszyć. Zabieg golenia wykonać w jak najmniejszym odstępie czasu od depilacji, tak żeby włosy nie zdążyły odrosnąć przed zabiegiem.

Nie powinno się także stosować kosmetyków na depilowane miejsca.