Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Uroda

Gymnema sylvestre – dla diabetyków i nie tylko

Gymnema sylvestre jest rośliną wywodzącą się z Azji. Jej działanie doceniali mnisi już wiele wieków temu i wykorzystywali roślinę do walki z cukrzycą. Obecnie, jej popularność rośnie również w innych fragmentach świata, a ilość preparatów zawierających wyciąg z gurmaru – wciąż się zwiększa. Do czego można wykorzystać roślinę i komu przyda się w szczególności?

Gdy waga uparcie nie chce spadać

Choć nie jest to podstawowe działanie i właściwość lecznicza tej rośliny, wyrażane o gurmar opinie wskazują, że roślina ta wspomaga walkę ze zbędnymi kilogramami. Co więcej, te tezy wysnuwane przez osoby stosujące preparaty z naturalnymi wyciągami są potwierdzane przez naukowców. W roślinie znajdują się substancje, które zmniejszają wchłanianie się cukru do organizmu i tym samym znacząco wspierają w walce ze zbędnymi kilogramami.

Przestrzegamy jednak przed traktowaniem gymnema sylvestre jako uniwersalnego panaceum umożliwiającego spożywanie słodyczy w dowolnych ilościach. Bowiem fakt, że roślina ta wspiera w walce z nadmiarowymi kilogramami nie oznacza, że jest w stanie w pełni zastąpić zdrową dietę oraz wysiłek fizyczny. Może być stosowana jako środek wspomagający.

Wsparcie dla cukrzyków

Drugą, bardzo istotną właściwością tej rośliny (a właściwie pierwszą, na którą zwrócili uwagę azjatyccy mnisi-medycy) jest działanie pobudzające trzustkę to intensywniejszej pracy. Tym samym, organ wytwarza więcej insuliny i dochodzi do obniżenia poziomu glukozy we krwi. Dzięki temu, stan chorego znacząco się poprawia, a jego ogólne funkcjonowanie jest lepsze. Uwaga: choć wyrażane o gurmar opinie są jak najbardziej pozytywne, przestrzegamy chorych przed zaniechaniem jakiejkolwiek innej formy terapii na rzecz przyjmowania preparatów zawierających gymnema sylvestre.

Po pierwsze – organizm może uodpornić się na działanie rośliny, przez co działanie wspomagające produkcję insuliny może się znacząco pogorszyć. Dodatkowo – każdy człowiek reaguje nieco inaczej, bowiem jest to kwestia w pełni osobnicza: u jednego diabetyka efekty będą doskonałe, a u innego – ledwie zauważalne. Dlatego też nie należy porzucać właściwej terapii, a jedynie wspierać ją za pomocą tej pochodzącej z Azji rośliny o prozdrowotnych właściwościach.