Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Uroda

Charakterystyka zabiegu liposukcji

Liposukcja to skuteczny sposób na pozbycie się nadmiernej tkanki tłuszczowej z różnych części ciała. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać się z charakterystyką tego zabiegu.

Czym jest liposukcja?

Liposukcja inaczej nazywana jest także odsysaniem tłuszczu. Zabieg ten może być z powodzeniem realizowany na różnych partiach ciała, jednak najczęściej jest wykorzystywany do redukowania nadmiernej tkanki tłuszczowej z brzucha. Zabieg zalecany jest zdrowym osobom, które mają problemy z usunięciem tkanki tłuszczowej w naturalny sposób, czyli poprzez dietę oraz ćwiczenia. Bardziej szczegółowe informacje na temat liposukcji można znaleźć na stronie internetowej, która znajduje się pod adresem: https://shar-pol.pl/zabieg/liposukcja/.

Przeciwwskazania do liposukcji

Zabieg liposukcji nie powinien być wykonywany u każdej osoby, dlatego warto na ten aspekt zwrócić szczególną uwagę. Przede wszystkim zabieg przeznaczony jest dla osób, które są w dobrej kondycji fizycznej oraz psychicznej. Natomiast wszelkie przeciwwskazania związane są przede wszystkim z występowaniem różnych schorzeń. Wśród nich można wskazać głównie choroby układu sercowo-naczyniowego, ale także cukrzycę. Z zabiegu muszą także zrezygnować kobiety w ciąży.

Opis zabiegu

W obecnych czasach pacjenci mogą korzystać z różnych rodzajów zabiegów liposukcji. Jednak wśród nich najczęściej wybierana jest liposukcja laserowa, która nie jest uznawana za inwazyjny zabieg. Polega ona na działaniu światła lasera oraz niszczeniu komórek tłuszczowych, co prowadzi do ich redukcji.

Pielęgnacja po zabiegu

Szczególna rekonwalescencja po zabiegu liposukcji nie jest wymagana. W krótkim czasie po zabiegu możliwy jest powrót do codziennie wykonywanych czynności. Jednak warto zwrócić uwagę na fakt, iż po zabiegu powinno się unikać intensywnej aktywności fizycznej nawet przez kilka tygodniu. Dobrze jest dać czas organizmowi na regenerację i nadmiernie się nie przeciążać. Po trzech miesiącach od zabiegu będą widoczne efekty.