Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Uroda

Odpowiedni dobór kosmetyków to podstawa

Wiele kobiet nie wyobraża sobie życia bez kosmetyków do makijażu. Ich codzienną rutyną jest rozpoczynanie dnia od nakładania różnych preparatów na skórę twarzy. Bardzo ważne jest to, aby kupować świadomie i dobierać kosmetyki do makijażu w oparciu o potrzeby swojej cery.

Mądre wybieranie kosmetyków do makijażu

Każda cera ma swoje potrzeby, dlatego przy wybór kosmetyków do makijażu trzeba mieć to na uwadze. Nie chodzi tutaj tylko o odcień, ale też o zastosowanie danego produktu. Nie każdy, nawet najlepszy i najdroższy, kosmetyk będzie dobrym wyborem dla danego typu cery. Stosowanie nieodpowiednich kosmetyków jest prostą drogą do nabawienia się wielu problemów ze skórą.

Zacząć należy od bazy pod makijaż. Dostępne są ich różne rodzaje. Do codziennego użytku nie są polecane bazy silikonowe ani olejowe. Z kolei glicerynowe mogą doprowadzić do tego, że nałożony podkład się zważy. Bezpieczniejsze są bazy żelowe, które nawilżają i wygładzają skórę. Bazy zastygające służą do matowania skóry, co sprawdza się przy cerze tłustej. Można też używać wówczas baz pod makijaż z krzemionką, ale niezbyt czeto, gdyż może dojść do przesuszenia skóry.

Czas na wybór podkładu

Bardzo ważną kwestią w przypadku wybierania kosmetyków do makijażu jest to, aby dobrać odpowiedni podkład. Trzeba mieć na uwadze to, jaki się ma typ cery. Przy suchej skórze polecany jest podkład nawilżający. Przy problemach z zaczernieniem sprawdza się podkład antyalergiczny i bezzapachowy. Przy problemach z cerą tłustą polecane są podkłady beztłuszczowe.

Latem polecane są kosmetyki do makijażu z filtrem. Niemile widziane są z kolei te zawierające w składzie sztuczne dodatki, które mogą podrażniać skórę. Istotne jest to, aby dobrać odpowiedni odcień podkładu. W przeciwnym razie powstanie efekt komicznej maski.

Korektor i puder

Bardzo pomocnymi kosmetykami do makijażu są korektory pod oczy, gdzie nie powinno się stosować podkładu. Odcień korektora powinien być zbliżony do barwy podkładu. Najlepiej sprawdzają się korektory o kremowej konsystencji.

Do utrwalenia podkładu służy puder. W zależności od tego, na który się zdecydujemy, może rozjaśniać skórę lub służyć do jej matowienia. W ciągu dnia polecane są pudry prasowane, najlepiej transparentne. Do wyrównania kolorytu służą pudry w kulkach. Ciekawą opcją są naturalne, trwałe pudry mineralne.

Kosmetyki do makijażu dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.