Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Uroda

Skuteczne sposoby na plamy pigmentacyjne

Przebarwienia i plamy pozostałe po trądziku, opalaniu czy też pojawiające się z wiekiem mogą być widoczne nie tylko na twarzy, ale także na dłoniach czy dekolcie. To problem estetyczny, więc praktycznie każda osoba, która się z nim boryka, próbuje go zwalczyć. W jaki sposób można tego dokonać?:

Domowe sposoby

Oczywiście najskuteczniejsze są zabiegi gabinetowe, takie jak terapia Cosmelan, ale jeżeli w danej chwili nie można jej wykonać ze względu na jakieś przeciwwskazania, warto próbować domowych sposobów. Przykładem może być nakładanie na problematyczne miejsce soku z pietruszki, jogurtu czy też kefiru, zielonego ogórka i innych dostępnych substancji, które mają działanie rozjaśniające skórę.

W aptekach oraz drogeriach znajdują się także kremy i maści mające właściwości rozjaśniające. Oczywiście efekt ich działania będzie subtelny, ale jeżeli będą stosowane regularnie, naprawdę szybko można zobaczyć poprawę.

Terapia Cosmelan czyli raz na zawsze rozprawiamy się z problemem

To zabieg przeprowadzany u dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Polega na użyciu preparatów, które blokują enzym odpowiadający za syntezę melaniny w skórze. Podczas skutecznie przeprowadzonej terapii Cosmelan możliwe jest usunięcie większości przebarwień.

Co to znaczy, że terapia ma być przeprowadzona skutecznie? Chodzi o to, by nie tylko poddać się zabiegowi w gabinecie, ale także stosować drugą część leczenia w domu. Polega to na stosowaniu specjalnego kremu Cosmelan. Tylko wtedy można liczyć na bardzo zadowalający efekt. Terapia jest bezpieczna i ma naprawdę niewiele przeciwwskazań jak aktywny trądzik, opryszczka czy mocne opalenie skóry na słońcu czy też w solarium.

Kwasy w domu i gabinecie

Nieco mniej spektakularną metodą jest użycie peelingu kwasowego. Można to zrobić za pomocą kwasów o wysokim stężeniu, po czym skóra mocno się łuszczy i taki zabieg wykonuje się tylko w gabinecie, ale także użyć słabszego stężenia kwasów, na przykład zawartego w maściach lub tonikach.

Takich kosmetyków używa się codziennie i pierwsze zmiany można zauważyć już po tygodniu, ponieważ w czasie ich stosowania zachodzi stałe mikrozłuszczanie naskórka. Co prawda nie jest ono głębokie, ale dzień po dniu przebarwienia stają się mniej widoczne.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki