Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Uroda

Laser frakcyjny – najważniejsze informacje

Laser frakcyjny stale zyskuje na popularności. Dzieje się tak głównie ze względu na jego niesamowite działanie dla skóry. Zabiegi frakcyjne zdecydowanie znajdują się na podium wśród zabiegów medycyny estetycznej.

Czy laser frakcyjny jest skuteczny?

Laser frakcyjny jest minimalnie inwazyjny i nie sprawia dużego dyskomfortu pacjentowi. Jego działanie polega na generowaniu przegrzania termicznego skóry na jej wybranych mikroobszarach, przy czym sąsiednia tkanka pozostaje nienaruszona. Takie uszkodzenia powodują przyspieszenie produkcji kolagenu w skórze i pobudzenie jej procesów regeneracyjnych.

Zabiegi frakcyjne doskonale sprawdzają się w przypadku redukcji zmarszczek, różnego rodzaju blizn, a także śladów po oparzeniach, itp.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu frakcyjnego?

Laser frakcyjny nadaje się zarówno dla starszych, jak i młodszych. Zabiegi laserowe można wykonywać już od 18 roku życia. Laser poleca się wszystkim osobom, które posiadają takie problemy skórne jak zmarszczki, blizny potrądzikowe, blizny pooperacyjne, blizny pooparzeniowe, rozstępy, pomarszczone dłonie, a także wszelkiego rodzaju przebarwienia skórne.

Zabiegi frakcyjne nie mogą zostać wykonane w przypadku kobiet w ciąży, a także osób, które opalały się na słońcu, solarium lub stosowały samoopalacz w czasie krótszym niż dwa tygodnie przed zabiegiem. Lasera frakcyjnego nie można używać w przypadku pacjentów, którzy stosują witaminę A i beta-karoten, a także antydepresanty, leki na krzepliwość krwi oraz retinoidy.

Ile trwa i jak przebiega rekonwalescencja po zabiegu frakcyjnym?

Jak dowiadujemy się na stronie https://shar-pol.pl/zabieg/, rekonwalescencja przebiega szybko i zaczyna się już od pierwszego dnia. Polega na obkurczaniu skóry, następnie rozpoczęciu procesu gojenia i kończy się na formowaniu nowego kolagenu.

Całkowita przebudowa kolagenu w skórze zwykle trwa od 1 do 2 miesięcy. Długość trwania tego procesu zależna jest od stopnia agresywności zabiegu.